automjete

Përplasen 2 automjete në Kamëz, lëndohen 3 të mitur

Dy automjete janë përplasur mbrëmjen e së premtes në Kamëz. Policia tha se në aksident është përfshirë automjeti me drejtuese shtetasen L....

Përplasen 2 automjete në Gjirokastër, 4 të plagosur

Një aksident me pasojë plagosjen e disa personave ka ndodhur paraditen e së shtunës në  Gjirokastër. Policia tha se ngjarja ndodhi në...

Përplasen 2 automjete në Maliq, disa të plagosur

Një aksident është shënuar pasditen e së premtes në Maliq. Ngjarja ka ndodhur në kryqëzimin e Libonikut ky dy mjete janë...

Përplasen 2  automjete në Berat, plagoset kalimtarja

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Berat, në aksin mes Urës së Varur dhe Urës së Goricës. Dy mjete...

Përplasen 2 automjete në autostradën Lushnje-Fier, 10 të plagosur

Një aksident është shënuar në hyrje te autostradës Lushnje-Fier mëngjes e së dielës. Policia tha se ngjarja ndodhi rreth orës 07:30, në...

Aksident i shumëfishtë në Tiranë, përplasen 4 automjete te Rruga e Elbasanit

Tre persona kanë mbetur të plagosur një aksident të shënuar mbrëmjen e së enjtes në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në Rrugën e...

Përplasen dy automjete në Vlorë, njëri përfundon brenda në lokal

Dy automjete janë përplasur me njëri-tjetrin në një kryqëzim pranë ish-shtëpisë së oficerëve në qytetin e Vlorës. Si pasojë e aksidentit, një...

Honda tërheq mbi 330.000 automjete, shkak problemet me pasqyrat e pasme

Honda po tërheq më shumë se 330.000 automjete sepse pjesa e pasme e pasqyrave anësore mund të mos jenë të lidhura...

Përplasen dy automjete në Durrës, 3 të plagosur

Tre persona kanë mbetur të plagosur në një aksident të ndodhur mëngjesin e së dielës në Durrës. Ngjarja ndodhi në lagjen nr....

Prodhuesit e automjeteve apel Komisionit Evropian: Duhen politika më ambicioze

Kompanitë evropiane të automjeteve po u kërkojnë liderëve të BE-së përgatitjen e një plani politik të strukturuar dhe ambicioz, për të...

Zjarr në një magazinë në Elbasan, digjen dy automjete

Dy automjete janë djegur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Katund i ri,...

Përplaset 2 automjete në rrugën Transballkanike, 2 të plagosur

Një aksident me pasojë plagosjen e dy personave ka ndodhur mbrëmjen e së hënës në rrugën Transballkanike Vlorë. Dy automjete janë përplasur...

Tesla tërheq mbi 321.000 automjete nga tregu amerikan 

Prodhuesi i automjeteve elektrike Tesla po tërheq më shumë se 321.000 automjete nga tregu amerikan, sepse dritat e pasme në ato...

BE: Të zhgënjyer me mosshtyrjen e afatit për targat

Bashkimi Evropian tha se është i “zhgënjyer” me vendimin e qeverisë së Kosovës për mosshtyrjen e afatit për riregjistrimin e makinave...

Rakiç: Nëse konfiskohen automjetet e serbëve me targat KM, bllokojmë veriun

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiç deklaroi se nëse konfiskohen automjetet e serbëve në Kosovë, të cilat nuk janë regjistruar me...

Tesla po tërheq 1,1 mln automjete për shkak të një defekti

"Tesla" po tërheq 1.1 milionë automjete në SHBA për shkak të një defekti në sistemin automatik të mbylljes së dritareve, çka...