autostradë

Aksident në autostradën Fier-Vlorë, makina del nga rruga

Një aksident ka ndodhur në autostradën Fier-Vlorë këtë të hënë. Një automjet tip “Hyndai” ka dalë nga rruga. Raportohet se dy persona...

EMRAT| Aksident tragjik në autostradë, humbin jetën 2 vajza, rëndë 26-vjeçari

Një aksident i rëndë me 2 viktima dhe 1 të plagosur në një gjendje të rëndë është shënuar në autostradën Tiranë-Durrës...

Një unazë e re anash Elbasanit, rrugë për makinat me drejtim Tiranën dhe Juglindjen

Në Elbasan po shihet mundësia për një unazë të dytë, për të lehtësuar trafikun në rrugën aktuale. Fluksi i shtuar i...

EMRI| Ish-lojtar i Teutës dhe tutor, kush ishte viktima e aksidentit në autostradë

Hektor Psathan është viktima e aksidentit të ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës, në orët e para të mëngjesit të së premtes. 44-vjeçari, portier...

EMRI| Aksident me vdekje në autostradën Tiranë-Durrës

Një person ka humbur jetën në një aksident të ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës, në orët e para të mëngjesit të sotëm. Policia...

VIDEO| 1 viktimë, kamioni përplaset me trafikndarësen

Një kamion është përplasur me ndarësen e rrugës, në autostradë, afër qendrës tregtare TEG. Si pasojë drejtuesi i mjetit ka humbur...

Del nga rruga kamioni me grurë, trafik i rënduar në Durrës-Tiranë

Një kamion i ngarkuar me grurë ka dalë nga rruga dhe si pasojë i gjithë gruri është derdhur në autostradën Durrës-Tiranë. Drejtuesi...

Shembet shtylla elektrike në autostradën Tiranë-Durrës, ‘paralizohet’ trafiku

Shembja e një shtylle elektrike në autostradën Tiranë-Durrës ka paralizuar trafikun për disa minuta. Shembja e shtyllës ka ardhur si pasojë...

Aksident në Tiranë-Durrës, plagosen 2 fëmijë dhe drejtuesi i mjetit

2 të fëmijë të moshave 12 dhe 14 vjeç kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur rreth...

Iljaz Çali u ekzekutua pas kafes me vëllezërit, pista kryesore kromi

Policia ende nuk ka rënë në gjurmët e autorëve të vrasjes së Iljaz Çalit cilët dyshohet të kenë qenë 2 persona,...

VIDEO-ILUSTRIM | Si u ekzekutua 37-vjeçari në autostradën Tiranë-Durrës

Euronews Albania ka inskenuar rrethanat e ekzekutimit të 37-vjeçarit Iljaz Çali, mbrëmjen e së dielës në autostradën Tiranë-Durrës. Gazetari i Euronews Albania,...

Një i vrarë nga të shtënat me armë në autostradën Tiranë-Durrës

Iljaz Cali është vrarë gjatë mbrëmjes së të dielës në autostradën Tiranë-Durrës. 37-vjeçari, banues në Rinas të Ri, është qëlluar me armë...

Plani për kursimin e naftës, nga Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë

Lufta në Ukrainë dhe kriza botërore po shtojnë pasiguritë në botë. Një ndër to është edhe furnizimi i tregut me naftë....

Milioneri çek nën hetim për gara në autostradën gjermane

Milioneri çek Radim Passer akuzohet se ka bërë gara me 417 km në orë në një autostradë në Gjermani. Prokurorët po hetojnë...

Merr zjarr makina në autostradën Tiranë-Elbasan

Një automjet ka marrë zjarr në autostradën Tiranë-Elbasan. I gjithë automjeti është përfshirë në flakë. Makina ndodhej në mes të rrugës,  te rrethrrotullimi...