Avioni

Rrëzimi i avionit ‘MH17’, dënohen me burgim të përjetshëm 2 rusë dhe 1 ukrainas

Drejtësia holandeze dënoi të premten me burgim të përjetshëm 3 nga 4 të akuzuarit për rrëzimin e një avioni me pasagjerë...

Avioni ushtarak rus përplaset me shtëpinë në Siberi

Një aeroplan ushtarak rus është rrëzuar në një zonë banimi në Siberinë jugore, kanë thënë autoritetet lokale. Avioni luftarak Sukhoi Su-30 ra...

‘Nuk kemi përgjegjësi’, reagimi i Serbisë për rrëzimin e avionit ukrainas

Ministria e Mbrojtjes e Serbisë ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur pak ditë më parë, ku një avion ukrainas...

Dyshime për drogë në Durrës, AKSHI bllokon përkohësisht shërbimet | 5 ngjarje

Dyshime për kokainë në Durrës, grabitet kontejneri, 20 të arrestuar Një kontejner i ardhur me banane nga Amerika Latine është gjetur...

Bullgaria në kërkim të pilotit që fluturoi pa autorizim mbi vendet europiane

Autoritetet bullgare janë në kërkim të një piloti misterioz, i cili ka fluturuar pa autorizim mbi hapësirën ajrore të disa vendeve...

Mbetjet e avionit më të madh në botë, i shkatërruar nga raketat ruse

Raketat ruse shkatërruan që në nisje të pushtimit të Ukrainës, avionin më të madh në botë Antonov An-225 - i njohur...

Avioni i British Airways kthehet në ambient luksoz festash

Keni menduar ndonjëherë çfarë ndodh me avionët pasi dalin jashtë funksioni? Disa riciklohen për pjesë, të tjerë lihen në kopshtet e avionëve...