avokat

Berisha refuzoi GJKKO-në, avokati: Nuk e dimë vendimin, s’është zbardhur

Ish-presidenti dhe ish-kryeministri i Shqipërisë nuk mund të shkelë Kushtetutën. Ka qenë kjo deklarata e avokatit të Sali Berishës, Genc Gjokutaj...

Përgjegjësi i fabrikës në Gërdec “zbërthehet” në GJKKO, debat me avokatin e Mediut

Ish-përgjegjësi Veiz Muça ka dëshmuar në seancën e kësaj të premteje në GJKKO sa i takon çështjes së Gërdecit. Gjatë deklaratës së...

Refuzimi i dëshmitarëve të huaj për Gërdecin, avokati i Mediut: E padrejtë

Ardian Visha, avokati i Fatmir Mediut ka reaguar sa i takon refuzimit të kërkesës nga ana e GJKKO-së për të thirrur...

“Trupat tërhiqen kur vritet kreu”- Ngjela: Serbët patën 50 të vrarë në Kosovë

Avokati Spartak Ngjela tha në një intervistë për Euronews Albania se në sulmin e së dielës ndaj Kosovës, serbët patën rreth...

Arrestohet avokati në Kukës, i zbulohet krimi i dy viteve më parë

Një avokat është arrestuar pasi në vitin 2021 kur ishte punonjës në Prokurorinë e Kukësit, ndërhyri që të lehtësohej një masë...

Presidenti i Avokatëve pa Kufi: Pse Beleri nuk mund të qëndrojë më në paraburgim

Patrick Henry, President i Avokatëve pa Kufi deklaroi se sot është një ditë e rëndësishme për të drejtat e njeriut në...

Avokati serb: Opozita serbe s’është gati për zgjedhje të parakohshme

Avokati serb Cedomir Stoikoviç komentoi në një intervistë për Euronews Albania kërkesën e opozitës së Serbisë për zgjedhje të parakohshme. Sipas tij...

Transgjinori i hap gjyq Shqipërisë! Avokati i tij: Italia e njeh ligjërisht  

Avokati i një transgjinori me origjinë nga Shqipëria, Ili Gërdupi, tha në një intervistë për “Good Morning Albanians” në Euronews Albania...

Çështja Beleri shkon në SPAK, avokati: Ja kur mund të shprehet GJKKO

Avokati i Fredi Belerit foli për mediat pas përfundimit të seancës ku u dha vendimi për arrestin me burg për kandidatin...

Avokati i Haklajve për kallëzimin ndaj Berishës: Kemi dorëzuar si provë një video…

Pas më shumë se 12 orësh në SPAK, motra e Haklajve, Aishe Haklaj deklaroi të premten se familja e saj ka...

“Familjarët e viktimave nga Gërdeci të jenë në gjyq”, avokati: Kemi kërkesat tona

Dorian Matlija, avokati i familjarëve të viktimave të Gërdecit deklaroi se është e rëndësishme që gjyqi ndaj Fatmir Mediut të bëhet...

Avokat Beqiri: Njerëzit të ruajnë veten se sa për policinë janë të vdekur

Avokati Idajet Beqiri tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se njerëzit duhet të ruajnë veten dhe...

Çfarë do të zgjidhë gjykata për çështjen e PD-së? Analizon avokati

Avokati Rezart Kthupi tha në një intervistë për Euronews Albania se gjykata duhet ta zgjidhë çështjen e Partisë Demokratike me një...

SPAK sekuestroi 34 pasuri, avokati: Shifër shumë e vogël, Ervis Martinaj ka më tepër

Avokati Edmond Petraj e konsideron pasurinë e të shumëkërkuarit, Ervis Martinaj, më të madhe se ajo që iu sekuestrua nga Prokuroria...

Çështja Babale| Shtyhet seanca për Salianjin, ja arsyet

Gjykata e Apelit është tërhequr për të marrë një vendim për shtyrjen e seancës për deputetin e Partisë Demokratike Ervin Salianjin,...

Akovati sqaron emigrantët e ligjshëm! Ja çfarë duhet të bëjnë

Avokati Naim Hasani sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se çdo person që ka leje qëndrimi në Britani në mënyrë...