avokatet

“Shqipëria s’bëri sa duhej”, avokati Gashi për akuzat ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Avokati Tomë Gashi është shprehur kritik ndaj Shqipërisë duke thënë se nuk ka luajtur rolin që duhej të kishte në çështjen...

Avokatët sot protestojnë para godinës së KLGJ-së për hartën gjyqësore

Në vijim të bojkotit dhe kundërshtisë disa javore ndaj hartës së re gjyqësore, avokatët kanë lajmëruar se do të dalin sot...

Harta e re gjyqësore, priten masa disiplinore për avokatët që thyen bojkotin

Kreu i Dhomës së Avokatisë, Maks Haxhia tha se do të kërkojë ndjekje disiplinore për avokatët që kanë thyer bojkotin për...

Dita e dhjetë e bojkotit të avokatëve kundër hartës së re gjyqësore

Sot është dita e dhjetë e bojkotit të avokatëve në qarkun e Korçës, të cilët janë pozicionuar kundër hartës së re...

Bojkoti i avokatëve, pas Korçës, Vlora e Durrësi braktisin masat e sigurimit

Bojkoti i avokatëve po mban peng proceset gjyqësore. Në Korçë, avokatët sot kanë shënuar ditën e parë të braktisjes së masave...

Haxhia mbledh avokatët: Jemi kundër bojkotit, por qeveria të na dëgjojë

Drejtuesi i Dhomës Kombëtare të Avokatisë, Maksim Haxhia ishte sot në qytetin e Vlorës për të biseduar në lidhje me bojkotin...

Avokatët në disa qytete vazhdojnë bojkotin e seancave gjyqësore

Avokatët në Korçë, Shkodër, Lezhë dhe Vlorë vazhdojnë bojkotin e seancave gjyqësore. Ata kanë vendosur ta zgjasin bojkotin e seancave gjyqësore, pas...

Në Tiranë avokatët nisin punën, në Vlorë e Shkodër braktisin masat

Pas 4 ditëve bojkot, avokatët në Tiranë i janë kthyer seancave gjyqësore normalisht. Megjithatë, ka pasur nga ata avokatë që me...

Avokatët në grevë për 4 ditë, kundërshtojnë hartën e re gjyqësore

Nga marta avokatët do të futen në grevë. Kryetari i Dhomës së Avokatisë Maksim Haxhia deklaroi se për 4 ditë me radhë,...

Miratimi hartës gjyqësore nga KLGJ, avokatët bojkotojnë seancat

Harta e re gjyqësore miratuar nga Këshilli i Lartë Gjyqësor kundërshtohet fort nga avokatët. Ata kanë vendosur të bojkotojnë të gjitha proceset...

Kurti takim me avokatët e ish-drejtuesve të UKÇ-së në Hagë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti zhvilloi një bashkëbisedim online me avokatët e ish-drejtuesve të UÇK-së që Prokuroria Speciale ka dërguar për...