bagdad

U përdorën nga hakerat për të shfaqur pornografi, Bagdadi urdhëron fikjen e ekraneve

Zyrtarët irakianë kanë urdhëruar mbylljen e të gjitha ekraneve të reklamave elektronike në Bagdad pasi një haker përdori një për të...

Dhjetë viktima, mbi 20 të plagosur në një shpërthim në Bagdad 

Të paktën 10 persona u vranë të shtunën dhe më shumë se 20 u plagosën nga një shpërthim në lindje të...

5 viktima, 27 të plagosur pas një konflikti në Bagdad

Të paktën pesë persona u vranë gjatë përleshjeve midis mbështetësve të liderit fetar shiit irakian Moqtada al-Sadr dhe forcave të sigurisë...