Bajram Begaj

Tirana kërkon reciprocitet/ Për shqiptarët në Serbi, të drejta si serbët në Kosovë

Presidenti Bajram Begaj mbajti këtë të enjte fjalën e tij në Sesionin e 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së...

Begaj takon Sekretarin e Përgjithshëm të Organizatës së Kombeve të Bashkuara

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj u takua ditën e sotme me Sekretarin e Përgjithshëm të Organizatës së Kombeve të Bashkuara,  António...

Begaj takim me Përfaqësuesin e Lartë të Komisionit Evropian, Borrell

Në kuadër të pjesëmarrjes në Javën e Nivelit të Lartë të Sesionit të 78-të të Asamblesë së Përgjithshëm të OKB-së, Presidenti...

Ndarja nga jeta e Rudina Dervishit/ Begaj: Figurë e dashur për të gjithë shqiptarët

Presidenti Bajram Begaj ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të gazetares Rudina Dervishi. Ai shkruan se kjo ndarje ishte...

Begaj takon homologun maqedonas, zbulon çfarë diskutuan

Presidenti Bajram Begaj ka takuar ditën e sotme homologun e Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski. Lajmin e ka bërë vetë me dije...

Nisja e vitit të ri shkollor, Presidenti Begaj dhe Kryeministri Rama urojnë nxënësit

Rreth 450 mijë nxënës të arsimit para universitar në vend do të nisin këtë të hënë vitin e ri shkollor. 70 mijë...

Begaj në procesin e Brdo Brijunit/ Niset drejt Shkupit, takim me krerët e shteteve

Presidenti Bajram Begaj është nisur këtë të diel drejt Shkupit, në Maqedoninë e Veriut, ku do të organizohet Samiti i Krerëve...

Dita e pavarësisë së Ukrainës/ Begaj uron Zelenskin: Do mbështesim sovranitetin tuaj

Ukraina ka feston sot ditën e pavarësisë. Më 24 gusht 1999 Ukraina shpalli zyrtarisht pavarësinë e saj nga Bashkimi Sovjetik dhe...

Shqipëria s’do të jetë pjesë në darkën informale të Athinës, reagon Presidenca

Presidenti Bajram Begaj nuk do të marrë pjesë në darkën informale që do të mbahet në Athinë më 21 gusht. Në përgjigjen...

115-vjetori i lindjes së Eqerem Çabej/ Begaj: Meriton nderim dhe mirënjohje përjetë

Sot (6 gusht 2023) është 115 vjetori i lindjes i Eqerem Çabej një prej figurave më të rëndësishme të jetës akademike...

Presidenti Begaj dekreton Taulant Ballën si Ministër të Brendshëm

Presidenti Bajram Begaj ka dekretuar Taulant Ballën si Ministër të Brendshëm. Balla është  vendosur në vend të Bledi Çuçit, i cili është...

“Qëndroi 10 ditë në Beograd”, Noka kërkon llogari nga Begaj për kryetaren e SHISH

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka i ka dërguar një shkresë presidentit Bajram Begaj këtë të mërkurë, ku i kërkon informacion...

Presidenti Begaj shpallet “Qytetar Nderi” nga Komuna e Roshanos

Në kuadër të vizitës zyrtare në Itali, Presidenti i Republikës, Bajram Begaj zhvilloi një vizitë edhe në komunën e Roshanos, ku...

Bajram Begaj merr kryesimin, sa janë pagat e krerëve të rajonit

Vendimi i fundit për rritjen e pagave e pozicionon presidentin Bajram Begaj, si kreun e shtetit më të paguar në rajon....

Stërvitja “Defender Europe 23”, Begaj: Koha për të marrë përgjegjësitë tona

Stërvitja ushtarake “Defender Europe 2023” nisi ditën e sotme në Tiranë. I pranishëm ka qenë dhe Presidenti Bajram Begaj, i cilinë fjalën...

Presidenti Begaj takohet me Kryeipeshkvin e Firences, dhe me Kardinalin Simoni

Presidenti Bajram Begaj priti sot Kryeipeshkvin e Firences, Kardinalin Giuseppe Betori, i cili shoqërohej edhe nga Kardinali shqiptar Ernest Simoni. Gjatë takimit...