ballkanin

PE paralajmëron për ndërhyrjen ruse për krijim tensionesh në Ballkanin Perëndimor

Parlamenti Evropian, në një raport kushtuar ndërhyrjes së huaj në Evropë dhe në Ballkanin Perëndimor, e ka dënuar mundësinë që Serbia...

“Rusia mund të dëmtojë Ballkanin”, Rama: Po qëndrojmë jashtë luftës

Në Forumin e Paqes në Paris, kryeministri Edi Rama vlerësoi faktin se Ballkani ia ka dalë të qëndrojë jashtë luftës konvencionale,...

Procesi i Berlinit, Scholz pret liderët e 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor

Kancelari gjerman Olaf Scholz pret sot në Berlin liderët e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe ata të BE-së, në kuadër...