balluku

Rama inspekton aeroportin e Vlorës, Balluku: Arritje për aviacionin civil në Evropë

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku inspektuan punimet në aeroportin e ri ndërkombëtar të Vlorës. Balluku shpjegoi se ky...

Moti i keq, Balluku në terren: Kufizoni lëvizjet me automjete, ja kur mbaron stuhia

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku, ka zhvilluar një inspektim në rrugët kombëtare, ndërkohë që vendi është përfshirë nga një...

Marrëveshja për emigrantët, Balluku: S’është përfundimtare, do kalojë në Parlament

Zv.kryeministrja Belinda Balluku tha se marrëveshja e firmosur me Italinë për emigrantët do të kalojë në parlament dhe nuk është në...

Progres raporti i KE, Balluku: Është përshpejtuar anëtarësimi në BE

Zv. kryeministrja Belinda Balluku ka marrë në dorëzim raportin e KE-së për Shqipërinë. Në një deklaratë për mediat ajo ka cituar raportin...

Sistemi i ri i pagave në OSHEE, Balluku: Do të konsiderohet vjetërsia në punë

Zv. kryeministrja, Belinda Balluku prezantoi sistemin e ri të pagave në OSHEE duke thënë se do të merret në konsideratë vjetërsia...

Koçiu e Balluku me gratë në Patos: Ndërgjegjësimi për kancerin, ka ulur fatalitetet

Ministrja e Shëndetësisë, Albana Koçiu, bashkë me Zv.kryeministren Belinda Balluku, kanë mbyllur ciklin e vizitave të tetorit rozë, në kuadër të...

Balluku: Shqipëria del nga lista gri e pastrimit të parave

Zv.kryeministrja Belinda Balluku ka përshëndetur vendimin e FATF (Financial Action Task Force) për nxjerrjen e Shqipërisë nga lista gri e pastrimit...

Balluku nga Roma: Bashkëpunim dhe projekte konkrete në sektorin energjetik

Zv. kryeministrja, Belinda Balluku ishte në Romë, në vijim të Takimit të Komitetit të Përbashkët Ekonomik, Shqipëri-Itali. Në tryezën e organizuar...

OSHEE hap aplikimet për 309 elektricistë të rinj, Balluku: Keni 30 ditë kohë

Zv. kryeministrja Belinda Balluku dhe administratori i OSHEE-së, Enea Karakaçi janë në një aktivitet ku njoftohet hapja e aplikimeve për të...

Balluku inspekton punimet në aksin Qukës-Qafë Plloçë: Loti 3, përfundon në mars 2025

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, inspektoi këtë të mërkurë punimet në kantierin e segmentit numër 3 të aksit Qukës-Qafë...

Nafta në Shpirag, Balluku: Do të ketë një angazhim prej 5 mijë punonjësish

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, zbuloi më shumë detaje në lidhje punën mbi 10-vjeçare të kompanisë Shell, që u...

Masat për zonat turistike, Balluku: 1100 punonjës të OSHEE për të kapur shkeljet

Ministra e Energjetikës dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku ka zhvilluar një takim me krerët e OSHE, sa i takon masave të marra,...

Belinda Balluku takim me Escobar në Washington

Zv.kryeministrja dhe ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku ka zhvilluar një takim me të dërguarin e SHBA-së për Ballkanin Perëndimor,...

“Mazhoranca s’bëhet mburojë e askujt”, Balluku: Përgjegjësia e Ahmetajt, personale

Zëvendëskryeministrja e Shqipërisë Belinda Balluku tha për Zërin e Amerikës se përgjegjësia në rastin Ahmetaj, apo të gjithë atyre zyrtarëve apo...

Balluku: Bizneset në Shqipëri janë konkurrues, hapin vende pune e kthejnë emigrantët

Klima e Biznesit në Shqipëri është më favorshme sot, ndërsa në të ardhmen ata do të jenë promotorë për kthimin e...

Balluku inspekton Rrugën e Arbrit: Ja pse po zgjasin punimet në tunelin e Murrizit

Zv. kryeministrja Belinda Balluku njëherazi ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë ka inspektuar punimet në tunelin e Murrizit. Ajo ka treguar se përse...