balluku

Çmimi i energjisë, Balluku ka dy propozime

Zv. kryeministrja Belinda Balluku ka propozuar dy zgjidhje sa i takon vendosjes së fashës 800 kWh për familjet shqiptare. Ministrja e Energjisë...

Hapet provizorisht rruga Palasë-Dhërmi, pritet të përfundojë plotësisht vitin tjetër

Është hapur për kalim segmenti i ri rrugor Palasë-Dhërmi. Punimet për këtë rrugë nisën një vit më parë. “Në muajin shkurt të...

Balluku: Kompensimi i naftës për transportin publik vijon edhe 3 muaj

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Energjetikës, Belinda Balluku tha se qeveria ka vendosur të shtrijë edhe me tre muaj të tjerë kompensimin...

Balluku: Bordi i Transparencës nuk ndikon në çmimin e naftës

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Energjetikës, Belinda Balluku tha se Bordi i Transparencës nuk ndikon në çmimin e naftës. Në përgjigje të interesit...

Unaza e Tiranës| Punohet në lotin e Kamzës, shpronësohen 133 familje

Tirana dhe Kamza do të lidhen përmes Unazës së Madhe, në rrugën ku është hapur kantieri prej disa muajsh. Në këtë...

Hapet gara për ndërtimin e Milot-Fier, Balluku: Ndikim të ndjeshëm në ekonomi

Zv.kryeministrja Balluku ka njoftuar hapjen e garës për ndërtimin e autostradë Miloti-Fier, pjesë e Korridorit Blu. Teksa theksoi se pandemia bëri që...

Balluku jep detaje nga sulmi kibernetik: Po bashkëpunojmë ngushtë me FBI

Zv.Kryeministrja, Belinda Balluku, drejtorja e AKSHI-t Linda Karçanaj dhe përfaqësuesi i skuadrës speciale të Microsoft për sigurinë kibernetike, Kevin Chin, në...

Kim takon Ballukun si zv.kryeministre: Të çrrënjoset korrupsioni i zyrtarëve

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim zhvilloi të premten një takim me Belinda Ballukuin, një ditë pasi ajo u emërua në postin...

Kuvendi miraton ndryshimet në qeveri

Në seancën parlamentare të së enjtes Kuvendi miratoi ndryshimet në qeveri. Shkarkimi i Arben Ahmetajt nga posti i zv. kryeministrit u votua...

Energjia jashtë parashikimeve, Balluku: Ballkani duhet të bashkëpunojë

Kriza energjetike ka mbledhur në një tryezë 3 shtetet e Ballkanit të Hapur. Ministrja Belinda Balluku ka kërkuar edhe përfshirjen e shteteve të...

Punimet në Unazën e Tiranës, Balluku: Realizohet 10% e punës

Ministrja Belinda Balluku ka parë nga afër punimet në Unazën e Tiranës në zonën e institutit të studimeve të Tiranës, e...

Reformimi i ujësjellësve, Balluku: Çdo rubinet duhet të ofrojë ujë të pijshëm

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ishte e pranishme në nënshkrimin e marrëveshjes me bashkitë e qarkut Dibër dhe Kukës për krijimin e...

Durrës-Prishtinë me tren, Balluku: Projekti për hekurudhën hapet këtë vit

Shqipëria do të investojë për hekurudha në të ardhmen. Një e tillë do të ndërtohet për të lidhur Durrësin me Prishtinën. Për...

Energji me gaz nga Vlora, Balluku: Do furnizohet edhe rajoni

Vlora do të bëhet një burim i rëndësishëm i furnizimit me energji në Shqipëri. TEC-i që do të vihet në punë...

Qeveria do të japë me koncesion Triportin e Vlorës

Qeveria vendosi të mërkurën gjatë mbledhjes së qeverisë që të japë me koncesion Triportin e Vlorës. Lajmin e bëri të ditur ministrja...

Balluku: Drejtuesit e automjeteve drejt Veriut të shmangin ‘Rinasin’

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturën Belinda Balluku në një komunikimi për mediat nga rruga e Rinas bëri thirrje që të shmanget...