balotazh

Lira turke ra në nivelet më të ulëta historike pas fitores së Erdoganit 

Lira turke ra në nivelet më të ulëta historike kundrejt dollarit amerikan pas fitores së Rexhep Tajip Erdogan në raundin e...

Balotazhi në Turqi, vendoset nesër kush do të jetë presidenti për 5 vitet e ardhshme

Këtë të diel turqit vendosin se cili do të jetë presidenti i tyre në 5 vitet e ardhshme. Në balotazh janë presidenti...

Afron dita e balotazhit në Turqi, mbyllen votimet jashtë vendit

Votimet jashtë vendit për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Turqi u mbyll me një pjesëmarrje rekord dhe me thasë...

Sot balotazhi në PD, zgjidhen kandidatët për gjashtë bashki të vendit

Demokratët hyjnë sot në fazën përfundimtare të primareve, atë të balotazhit, ku gara mes dy kandidatëve do të zhvillohet në gjashtë...

‘Nesër rifillojmë’, Alimehmeti reagon pas kalimit në balotazh me Këlliçin

Mjeku Ilir Alimehmeti ka reaguar pasi ai dhe deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi do të përballën në balotazh më 11...