bandat

Bandat e Shqipërisë, më të strukturuara sesa ato të Kosovës apo të RMV

Media britanike “The Spectator” së fundmi i ka kushtuar një artikull mafies shqiptare, që sipas saj ka pushtuar Europën. “Koka e gjarprit të...

“Mbi 2 mld euro janë investuar te bandat shqiptare!”- gazetarja tregon detaje

Media britanike “The Spectator” së fundmi i ka kushtuar një artikull mafies shqiptare, që sipas saj ka pushtuar Europën. Gazetarja Anduena Llabania tha...

Ku veprojnë bandat shqiptare, ‘The Sun’: Po ‘marrin’ narko-tregun 5 miliardë £

Bandat e ndryshme që veprojnë në Mbretërinë e Bashkuar, mes të cilave edhe ato shqiptare, kanë zonat e tyre të influencës. Kështu...

10 mijë trupa rrethojnë qytetin në El Salvador në përpjekje për të goditur bandat

Rreth 10.000 trupa policore dhe ushtarake kanë rrethuar qytetin e Soyapango në El Salvador si pjesë e një goditjeje masive ndaj...

Cakrani: Pronarët e tokave shkojnë tek bandat sepse shteti nuk i jep asnjë zgjidhje

Avokati Kujtim Cakrani është shprehur se pronarët e tokave shkojnë vet te bandat e krimit për shkak se shteti nuk u...

Si po zgjerohen grupet kriminale në Spanjë duke rekrutuar të mitur

Jaime Guerrero, një djalë 15-vjeçar i vrarë me thikë në qendër të Madridit, është viktima e fundit e dhunës në rritje...