banesa

U hodh nga kati i pestë, përfundon në spital 62-vjeçarja

Një 62-vjeçare në Vlorë ka përfunduar në spital pasi u hodh nga kati i pestë i banesës ku jetonte. Ngjarja ka ndodhur...

Qëlluan në drejtim të banesës në Mamurras, zbardhen emrat e autorëve

Të shtëna me armë zjarri janë shënuar në qytetin e Mamurrasit mbrëmjen e kësaj të shtune. Policia e Kurbinit ka shpallur në...

“Vetëgjyqësia”| Vëllai nxjerr me forcë vëllanë nga banesa, merret nën hetim

Policia e Korçës bën me dije se ka proceduar penalisht në gjendje të lirë një banor të fshatit Vërdovë në Pogradec,...

“S’keni autorizim nga Kuvendi” Ahmetaj kundërshton kontrollin e banesës së partneres

Deputeti i Partisë Socialiste, Arben Ahmetaj, ankimon në GJKKO vendimin për kontrollin e banesës së partneres. Burime për Euronews Albania bëjnë me...

Berisha: Le të kontrollojnë sënduqet e gruas së Ahmetaj, por nuk shpëtojnë dot

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi këtë të premte dhe aksionin e SPAK për sekuestrimin e dokumentacionit të pronave të ish-bashkëshortes dhe partneres...

Artan Shkreli: Ja banesat që do t’i nënshtrohen auditimit teknik

Drejtori i Institutit të Ndërtimit, Artan Shkreli thotë se qeveria nuk ka marrë vendim për shembjen e banesave mbi 50-vjeçare. Në një...

Pse është rritur çmimi i banesave në Tiranë? Ja si përgjigjet pedagogu Petraq Milo

Pedagogu i ekonomisë, Petraq Milo ka analizuar rritjen e çmimit të banesave në Tiranë. Në një intervistë për Euronews Albania, Milo u...

Censi në shtator | 8000 individë do kryejnë regjistrimin e popullsisë dhe banesave

Pas 3 viteve nga afati i përcaktuar, regjistrimi i popullsisë dhe banesave ka një datë. CENSI do të nisë në 18...

Qeveria turke shpall në kërkim ndërtuesit lidhur me tërmetin, 113 urdhër-arreste

Autoritetet në Turqi kanë lëshuar 113 urdhër-arreste në lidhje me ndërtimin e godinave që u shembën si pasojë e tërmetit të...

“Në duart e Zotit”, shqiptarja në Turqi rrëfen panikun: Çdo 1 minutë ka tërmet

Rudina Ajazi, shqiptarja e cila banon në Turqi rrëfeu në “Now me Erla Mëhillin” tmerrin e përjetuar që pas tërmetit të...

“Turqia ka stok banesash të vjetra”- Inxhinieri shpjegon shembjen e ndërtesave

Inxhinieri i ndërtimit, Markel Baballëku tregoi në një intervistë për Euronews Albania se Turqia, aty ku mëngjesin e të hënës goditi...

Prova për 21 janarin, oficerët ‘zbarkojnë’ në banesën e familjarëve të Aleks Nikës

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se oficerët e policisë gjyqësore kanë shkuar në banesën e familjes së Aleks Nikës...

Përfshihet nga flakët banesa në Tiranë, detajet e para

Një banesë në rrugën "Arben Broci", në kryeqytet është përfshirë nga flakët mëgjesin e kësaj të hëne. Policia bën me dije se...

Shkumbini rrezikon 20 banesa, 150 ha tokë e gërryer nga prurjet e lumit

Lumi Shkumbin është kthyer në një problem tepër serioz për banorët e lagjes Baltavere në Shushicë të Elbasanit. Gjatë viteve të fundit...

Brenda pallatit të Alda Klosit, makina mungon në parkim. Çfarë thonë fqinjët

Gazetarja e Euronews, Ortenca Budlla, ka shkuar këtë të martë në banesën e Alda Klosit, zyrtares të cilës iu vodhën mijëra...

I prish me buldozer banesën pas sherrit, fqinji qëllon për vdekje shqiptarin

Një ngajrje e rëndë ka ndodhur në Itali mbrëmjen e 5 janarit, ku një mosmarrëveshje mes dy fqinjëve ka rezultuar fatale...