banorët

Banorët e Stambollit jetojnë me frikën se një tërmet mund t’i varrosë të gjallë

Kur ka kaluar një muaj nga tërmeti tragjik që vrau rreh 50 mijë njerëz, qytetarët e Turqisë jetojnë ende nën frikën...

Hidhet nga ura, qytetarët shpëtojnë 40-vjeçaren në Pogradec

Një 40 vjeçare nga qyteti i Pogradecit ka tentuar të vetëmbytet në liqenin e Pogradecit. Burime pranë policisë lokale bëjnë me dije...

“U shokova”- Qyetarët të ndarë për sigurinë e urbanëve: Aksident si gjithë të tjerët

Kamera e Euronews Albania ishte këtë të martë brenda autobusëve urbanë në Tiranë, për të përcjellë përjetimet e qyetarëve në lidhje...

1200 familje pa mjek, banorët e fshatit Dërsnik duhet të ecin 30 minuta në këmbë

Ambulanca është e re por brenda saj nuk ka mjek. Kjo është situata në fshatin Dërsnik të Bashkisë së Korçës ku...

Fenomeni i pazakontë shqetëson banorët në Turqi, deti Marmara tërhiqet me 25 metra

Një fenomen i pazakontë ka shqetësuar banorët në Turqi pranë detit Marmarma, pasi ujërat e tij në afërsi të Stambollit janë...

VIDEO/ Banorët e Laçit hapin dyert e banesave për turqit: I presim në shtëpitë tona

Kamera e Euronews ishte këtë të mërkurë në qytetin e Laçit, ku mori disa përjetime të qytetarëve në lidhje me tërmetin...

Rrezikojnë përditë jetën! Banorët në unazën jugore të Elbasanit ngrihen në protestë

Unaza jugore e Elbasani që është njëkohësisht segmenti kyç që bën kalimin në drejtim të juglindjes së Shqipërisë është bllokuar nga...

“E frikshme! E gdhimë jashtë”- Banorët e Klosit rrëfejnë përjetimet e tërmetit

Kamera e Euronews Albania ishte paraditen e kësaj të hëne në qytetin e Klosit, ku gazetarja Ortenca Budlla, solli për publikun...

Vis Martinaj| “Na e keni sjellë në majë të hundës”, banorët përplasen me gazetarin

Euronews Albania solli pamje ekskluzive nga operacioni i FNSH dhe RENEA në shtëpinë e Ervis Martinajt, në Fushë Kuqe të Kurbinit. Gazetari...

Korçë, banorët e fshatit Kuç i Zi në protestë për mungesën e ujit të pijshëm

Edhe pse në vitin 2022, banorët e fshatit të Kuçit të Zi në Bashkinë e Korçës duhet të ngrihen shumë herët...

Banorët e Divjakës pritet të protestojnë sërish

Vendimi për të bërë me pagesë hyrjen në Parkun e Karavastasë përplasi ditën e djeshme banorët e Divjakës me policinë. Ata kundërshtojnë si të padrejtë...

Banorët e Lumasit, kallëzim në SPAK për kanionin e Sinecit

Banorët e Lumasit kanë dorëzuar në SPAK një kallëzim për kanionin e Sinecit. Sipas banorëve, ky kanion do të shfrytëzohet në mënyrë...

Banorët e prekur nga tërmeti në Durrës po ndërtojnë vetë shtëpitë 

Prej 23 vitesh në Itali, Dashuria dhe Amni Hoxha, menduan të blinin një apartament në qytetin e tyre, Durrës. Por tërmeti...

Banorët e Porto Romanos: Të mbyllet fabrika e gazit, do përsëritet Gërdeci

Banorë të Porto Romanos kanë protestuar përpara fabrikës së gazit në Durrës. Frika e shpërthimit të gazit i ka bërë bashkë...

Pallati në Vlorë rrezikon të shembet, banorët: Është ndërhyrë në strukturë

Punimet në strukturën e katit të parë të një pallati parafabrikat në Vlorë rrezikojnë shembjen e ndërtesës 5-katëshe. 40 familje jetojnë në...

FOTO | Banorët e Ukrainës festojnë Pashkët mes luftës

Miliona ukrainas festuan Pashkët Ortodokse, të dielën, pavarësisht luftimeve me Rusinë që vijojnë prej dy muajsh. Vezët e lyera dhe ushqimet e...