bardh spahia

Protesta e banorëve të Dukagjinit për rrugën, reagon Bardh Spahia: E mbështes

Kryebashkiaku i Shkodrës Bardh Spahia ka dalë në mbështetje të protestës së banorëve të Dugagjinit për ndërtimin e rrugës që lidh...

Spahia: Shkodranët do të dynden drejt Tiranës për të protestuar më 6 dhjetor

Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Bardh Spahia tha se shkodranët do i bashkohen protestës së  6 dhjetorit. Në një deklaratë për mediat...

Spahia: Primaret të jashtëzakonshme, do jemi në krye të ndryshimit të madh

Kryebashkiaku i Shkodrës Bardh Spahia është shprehur se primaret janë proces i jashtëzakonshëm. Në një deklaratë për mediat ai tha se ky...

‘Rama erdhi dhe nuk më takoi’, kryebashkiaku i Shkodrës flet për përmbytjet

Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia deklaroi se kryeministri Edi Rama zhvilloi një vizitë ditën e djeshme në këtë qark dhe theksoi...

Spahia: S’kemi pasur informacion për hapjen e portave të hidrocentraleve

Kryetari i Bashkisë së Shkodrës Bardh Spahia në një deklaratë për mediat u shpreh se situata vijon të jetë serioze. Së një...

Hapja e portave të HEC-ve përmbytën Shkodrën, thotë Bardh Spahia

Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia deklaroi se gjatë mbrëmjes së djeshme janë hapur portat e hidrocentraleve, çka ka sjellë edhe përmbytje...

Spahia: Mbi 2 mijë hektarë tokë e përmbytur në Shkodër, janë evakuuar 30 familje

Kryetari i Bashkisë së Shkodrës, Bardh Spahia thotë se situata në këtë qark, për shkak të reshjeve, mbetet problematike. Në një intervistë...

Përmbytjet në Shkodër, Spahia: Po monitorojmë me kujdes situatën në terren

Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia,  thotë se po ndjek me vëmendje situatën në terren pas përkeqësimit të motit. Në një postim në...

Bashkëpunimi me Spahinë? Kumbaro zbulon marrëdhënien me kryebashkiakun e PD

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro, tha se komunikon me kryetarët e 61 bashkive të vendit. Këtë deklaratë e bëri, në...

Spahia: Kuvendi i 30 prillit i hap rrugë fitores së PD në zgjedhjet lokale

Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia thotë se Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike i hap rrugës fitimit të zgjedhjeve lokale të vitit...

Nard Ndoka: Në zgjedhjet e 6 marsit në koalicion me Berishën

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka thotë se kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë Shkodër nuk ka peshë elektorale. Edhe pse PD...