bardhi

Kaosi në Kuvend, Bardhi: Opozita nuk do tërhiqet, mazhoranca t’i kthehet arsyes

Kreu i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi tha në një komunikim për mediat pas mbylljes së seancës të së hënës...

“Futën rrugën në parlament”, Bardhi i përgjigjet Ramës: Ti solle trafikantë e vrasës

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur kryeministrit Rama i cili tha se opozita përveçse peng...

Miratohet buxheti, Bardhi: 4 min e 29 sek për financimin e krimit dhe miqve të Ramës

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi e cilësoi të paprecedentë praninë e Gardës brenda seancës plenare, ndërsa theksoi...

A do e votosh Berishën për kryetar të PD-së? Përgjigjet Gazment Bardhi

Me firmë të sekretarit të Përgjithshëm, Flamur Nokës, Berisha mbledh Kuvendin në 2 dhjetor. A do ta votëbesojë Gazment Bardhi si...

“Kamikazë”, Abilekaj përplaset me Bardhin për përplasjen mes Sulës e Çollakut

Enton Abilekaj i ka cilësuar “kamikazë” deputetët e opozitës me aktet e fundit të dhunshme. Kryetari i grupit të Partisë Demokratike, Gazment...

Bardhi: Kush po financon përçarjen e Partisë Demokratike

Kryetari i grupit të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha në “Now me Erla Mëhillin” se nuk do të luajë lojën e Edi...

Paralajmëron Gaz Bardhi: Do shihni akte ekstreme…

Kreu i grupit të PD, Gazment Bardhi tha në emisionin Now në Euronews Albania se opozita do të bëjë gjithçka që...

“Je bërë si Rama”, Bardhi sherr me Iljazajn: Lë mandatin e deputetit nëse…

Kreu i grupit të PD, Gazment Bardhi debatoi me gazetarin Ervis Iljazaj në emisionin Now në Euronews Albania lidhur me lidhur...

Bardhi: Basha mori 2 kate kullë me një të rënë të lapsit, vetëm për të ka fakte

Kryetari i grupit të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha në “Now me Erla Mëhillin” se i vetmi politikan për të cilin...

Çfarë ndodhi në gjyqin për statutin? Zbulohen prapaskenat dhe posti që humbi Basha

Kryetari i grupit të PD, Gazment Bardhi tha në emisionin Now në Euronews Albania se Lulzim Basha u zgjodh kryetar me...

Bardhi: Kryesia e Kuvendit, vila e Lindita Nikollës blerë me para korrupsioni

Gazment Bardhi ka folur për mediat ndërsa situata tensionohej jashtë godinës së Kryesisë së Kuvendit mes Gardës së Republikës dhe deputetëve...

Bardhi flet pas tensioneve në Kuvend: Garda provokoi situatën

Pas mbylljes së seancës së Kuvendit, kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi deklaroi për mediat se ishte rrethimi...

Vijon tensioni në Kuvend, Bardhi-Nikollës: Doni të asgjësoni opozitën

Seanca në Kuvendin e Shqipërisë pasditen e së hënës ka nisur me debate të ashpra teksa deputetët e opozitës kanë penguar...

“Detyrim paraqitjeje për Sali Berishën”, reagon Bardhi: SPAK shkeli Kushtetutën

Kreu i grupit parlamentar të PD, Gazmend Bardhi e cilësoi një shkelje të rëndë të Kushtetutës masën e sigurisë të dhënë...

Përjashtimi i Bardhit, Berisha: Basha lexon fletushkat e Ballës, i marrë peng

Sali Berisha në një dalje për mediat pas mbledhjes me Gazment Bardhin ka reaguar për përjashtimin e këtij të fundit nga PD,...

Dokumenti| Bardhi kërkon revokimin e përjashtimit të Bylykbashit nga grupi i PD

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i është drejtuar Kuvendit me një shkresë zyrtare, ku kërkon revokimin e...