basha

Basha me të rinjtë në Vlorë: Nuk ndryshon gjë me politikë të vjetër e tallava

Lulzim Basha u takua me të rinjtë në Vlorë ku dhe bëri thirrje për ndryshimin e frymës politike. Ai kujtoi se në...

Basha me tone të ashpra: Kthejuni përgjigje njerëzve për këto 4 pyetje

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shtruar në rrjete sociale disa pyetje ndaj aktorëve politikë në vend, për të cilat...

“Basha nuk votoi më 14 maj”- Krytetari i Degës 8 i përgjigjet me foto gazetarit

Kryetari i degës 8 në Tiranë, Pëllumb Seferi ka komentuar përmes një postimi në Facebook një intervistë të gazetarit Bledian Koka...

“PS-ja në 96′-tën shpëtoi se ndenji krah Nanos”, Koka: Këta duan të heqin Berishën

Gazetari Bledi Koka kujtoi në “Now me Erla Mëhillin” se si në vitin 1996 Partia Socialiste pati një nga momentet e...

“Duket kush do dhunë”, Basha: Kosova të bashkëpunojë me SHBA, BE dhe NATO

Lulzim Basha ka reaguar sa i takon tensioneve në veri të Kosovës ku ushtarë të KFOR-it kanë mbetur të plagosur. Ai u...

Basha tregon pengun: Duhet ta kisha larguar menjëherë Berishën pas…

Lulzim Basha zhvilloi pasditen e së shtunës një takim me të rinj në Shkodër. I pyetur se çfarë do bënte ndryshe në...

Basha sulmon Berishën nga Shkodra: Nuk reflektoi, 14 maji është prova

Lulzim Basha zhvilloi pasditen e së shtunës një takim me të rinj në Shkodër. I pyetur për motivin e rikthimit në politikën...

Gazetari flet për rikthimin e Bashës: Të tregojë çfarë u tha në natën e nxehtë që…

Gazetari Flavio Qarri, ishte i ftuar këtë të shtunë në Euroneës Albania, ku foli në lidhje me situatën në Partinë Demokratike...

Basha takim me demokratët: S’mbetemi dot peng i hallit të Berishës

Lulzim Basha ka takuar në një kafene të Tiranës një grup kontribuesish dhe qendrestarësh të PD-së në degën 2 në Tiranë. Ai...

Azgan Haklaj: Ja kur do të rikthehet Lulzim Basha!

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Azgan Haklaj tha në një intervistë për Euronews Albania se Lulzim Basha nuk është rikthyer, vetëm po...

Kreshnik Spahiu: Ja sfida që ka sot Lulzim Basha

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në “Now me Erla Mëhillin” kthimin e Lulzim Bashës në politikë 14 muaj pasi dha dorëheqjen. Sipas tij,...

Kthimi i Bashës, Ngjela zbulon skenarin: Mund të lidhet me Uashingtonin

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar kthimin e Lulzim Bashës në skenën politike në një intervistë për Euronews Albania. Ai tha se duhet...

Si u prit rikthimi i Bashës? Berisha: Po përdoret nga Rama

Nga një takim me të rinj pasditen e së mërkurës, Lulzim Basha duket se nisi rikthimin e tij në Partinë Demokratike...

Basha sulmon Berishën: Po shpik armiq që të fsheh dështimin që mbolli

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, i është përgjigjur përmes një postimi në Twitter, kreut të Rithemelimit, Sali Berisha, i cili...

“Nuk kam hequr dorë kurrë”, Basha tregon për herë të parë pse iu rikthye takimeve

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim, Basha zhvilloi të mërkurën një takim me të rinjtë në kryeqytet, të cilëve iu shpalosi platformën...

I veshur sportiv dhe mes të rinjve, rikthehet në takime publike Lulzim Basha

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po zhvillon një takim me të rinjtë në Tiranë. Basha u shpreh se ajo që ka...