bashki

“Garë e këndshme mes bashkive”, analistja: Vetëm Korça me plan festash

Analistja e biznesit, Mira Pogaçi tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se gara mes bashkive në këtë muaj...

“Kemi shkarkuar liqenin e Farkës”! Kreu i Emergjencave në Bashki tregon situatën

Kreu i Emergjencave në Bashki, Erind Bejko tregoi në emisionin Review në Euronews Albania se koordinimi mes të gjitha strukturave të...

Shërbimi social për njerëzit në nevojë, qeveria firmos marrëveshjet me 12 bashki

Miratohet financimi për 12 bashki, të cilat do të përfitojnë me projektet e këtij viti, nëpërmjet Fondit Social, një mekanizëm financiar...

Meta: Ja bashkitë që do fitohen 100%, kandidatët tanë me epërsi të jashtëzakonshme

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta listoi në “Now me Erla Mëhillin” bashkitë që do të fitohen 100% nga ta...

Ja zona e “dhunuar” në Tiranë/ Alba Kepi: PD do ta kishte qeverisur ndryshe bashkinë

Kandidatja e “Bashkë Fitojmë” për Këshillin Bashkiak, Tiranë, Alba Kepi tha për “RinVote” në Euronews Albania se nëse Partia Demokratike do...

Zotohet Veliaj: Në mandatin e tretë investojmë deri në cepin më fundor të Tiranës

Kandidati i PS-së për Tiranën, Erion Veliaj është ndalur këtë të martë në një takim me banorët e Petrelës, Farkës dhe...

Taksat, borxhet, punëtorët/ Disa bashki në krizë, të tjerat ecuri pozitive në 2022

61 bashkitë e vendit arritën të mbledhin 27.6 mld lekë taksa në vitin 2022. Shuma e mbledhur është më e lartë se...

“Shkodra e vetmja bashki me plehra”, Rama: Duhet të heqin zorrën qorre

Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së kryesisë, kryeministri Edi Rama u shpreh optimist se PS do shpërblehet në 14...

Veliaj: Në fushatë për të mbjellë pemë, jo sherr

Kryetari i Bashkisë Tiranë dhe njëherë kandidat për bashkinë, Erion Veliaj zhvilloi këtë fillim jave një takim me anëtarët e Partisë Socialiste në njësinë 10...

Alibeaj zbulon pse PD nuk doli me 61 kandidatë në zgjedhjet lokale

Kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj tha në një intervistë për Euronews Albania se kryetarët e degëve nëpër bashkitë...

“Të vrasim djalin” Si u kërcënua me armë në kokë administratori për tenderin 1 mln €

Shtetasit Algert Alcani, 27 vjeç, Edmir Boci, 37 vjeç, Shaqir Alcani, 62 vjeç, u arrestuan nga policia e Elbasanit pasi kërcënuan...

Veliaj përballë premtimit të 2015-tës për ndërtimet: Ja çfarë thotë pas 8 viteve

Kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi në “Now me Erla Mëhillin” se rritja e numrit të ndërtimeve lidhet me qytetin që është në...

Braho “vë bast” në emision: PS fiton më shumë se 40 bashki!

Ish-deputeti Spartak Braho tha në një intervistë për Euronews Albania se Partia Socialiste sipas parashikimeve do të fitojë më shumë se...

14 maji| 6 rivalë për Tiranën, PD zyrtare kandidon vetëm në 16 bashki

Komisioneri Ilirjan Celibashi regjistroi këtë të mërkurë listat e kandidatëve të partive politike që garojnë në 11 bashki të vendit për...

Saliu: Berisha do fitojë minimalisht 18 bashki

Gazetari Gëzim Saliu tha një intervistë për Euronews Albania se Sali Berisha do të marrë minimumi 18 bashki në zgjedhjet e...

PD-ja mbetet pa kandidat për Bashkinë e Vorës

Partia Demokratike nuk do të ketë kandidat për Bashkinë e Vorës në zgjedhjet lokale të 14 majit. "Kryesia e Partisë Demokratike të...