bashkia durres

Sako apo Cara? Lavdrim Lita: Durrsakët të paparashikueshëm…

Gazetari Lavdrim Lita tha për “Now me Erla Mëhillin” se gara në Durrës është e dukshme, duke iu referuar dhe garave...

Zbardhen emrat e kandidatëve të PS në qarkun e Durrësit (EMRAT)

Janë zbardhur emrat e kandidatëve për bashkitë e qarkut të Durrësit në zgjedhjet e 14 majit. Vihet re se në këtë qark...

Qeveria parashikon të ndërtojë ‘Lungomare’ në Durrës

Qeveria dhe Bashkia e Durrësit pritet që të nisin punën për ndërtimin e një shëtitoreje buzë detit nga Ura e Dajlanit...

Bashkia Durrës kërkon 16 mln dollarë fond shtesë për rindërtimin

Zv.kryeministri dhe ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj në përfundim të mbledhjes së qeverisë deklaroi se Këshilli i Ministrave ka miratuar fonde...

Kandidatja e PS në Durrës pritet të fitojë me mbi 50% të votave

Kandidatja e Partisë Socialiste në Durrës, Emirjana Sako parashikohet që t’i fitojë zgjedhjet e 6 marsit me 52,5% të votave. Barometri i...

Deputetja e PS mohon angazhimin e Vangjush Dakos në fushatë

Deputetja e Partisë Socialiste, Klodiana Spahiu thotë se fushata në zgjedhjet e pjesshme po karakterizohet nga sulmet ndaj njëri-tjetrit. Për këtë tha...

Tenderë në prag zgjedhjesh, KQZ kërkon informacion nga bashkia Durrës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dërguar bashkisë së Durrësit një kërkesë për informacion në lidhje me fondet e rindërtimit dhe...