bashkia

CCBS merr çmimin ‘Çelësi i Qytetit’: Kontribuojmë në krijimin e të ardhmes

Integrimi i çështjeve ekologjike dhe të qëndrueshme në proceset e biznesit; aktiviteti social me efekte pozitive të theksuara në vend; përfshirja...

Qytetarët mes trafikut dhe gjobave nga bllokimi i rrugës te Liqeni i Thatë

Me hapjen e kopshtit zoologjik, Bashkia Tiranë vendosi që segmenti i rrugës Liqeni i Thatë të kalojë me një drejtim lëvizjeve....

Bashkia merr në përdorim inceneratorin e Elbasanit kundrejt qirasë 1€

Inceneratori i Elbasanit i ka kaluar në pronësi bashkisë së Elbasanit dhe 6 njësive vendore të tjera që do të dërgojnë...

Durrësi me vetëm 2 korsi biçikletash që kanë kushtuar 3,5 milionë euro

Të lëvizësh me biçikletë në rrugët e Durrësit do të thotë të rrezikosh edhe jetën. Qyteti me rreth 300 mijë banorë...

Eksperti Hodo: Bashkia të krijojë kushte të mira për parkimin, jo gjobitjen

Eksperti rrugor Mamir Hodo tha se bashkia nuk ka studiuar siç duhet problemet e trafikut dhe qarkullimit në mënyrë që t’u...

Bardh Spahia merr zyrtarisht drejtimin e Bashkisë Shkodër

Bardh Spahia ka marrë zyrtarisht detyrën e kryetarit të Bashkisë Shkodër, pas fitores në zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit si...

Rreth 400 mijë gjoba në vit për parkim të gabuar në Tiranë

Qytetarët në Tiranë kanë marrë rreth 400 mijë gjoba për parkime të gabuara gjatë vitit 2021. Emisioni Mirëmengjes në Euronews Albania transmetoi...

Urbanët në dorë të bashkisë, qytetarët kërkojnë mbrojtje ndaj rritjes së çmimit

Qytetarët e Tiranës paguajnë 40 lekë për udhëtim në urbanët e qytetit dhe dyfishimi i çmimit për shumë prej tyre do...

Në tetor 2023 marrim në dorëzim inceneratorin, thotë kryebashkiaku i Fierit

Kreu i Bashkisë Fier, Armando Subashi pranoi se inceneratori i Fierit nuk është funksional plotësisht. Gjatë një interviste për emisionin 'Now', Subashi...

SPAK duhet t’i vinte prangat Veliajt për inceneratorin e Tiranës, thotë Bushati

SPAK duhet të arrestonte Erion Veliajn për shkeljen e bërë prej tij në dhënien e lejes për inceneratorin e Tiranës, vendim...

Banori i 5 Majit: Kontrata me bashkinë, një akt dhurimi i pronës

Banori i 5 Majit në Tiranë, Besnik Feta tregon se nuk ka firmosur kontratën me Bashkinë Tiranë për shembjen e banesës,...

Bashkia e Durrësit tenderë për rindërtimin në prag zgjedhjesh

Në prag të zgjedhjeve të pjesshme vendore bashkia e Durrësit ka rifilluar projekte të reja rindërtimi. 10 ditë më parë bashkia shpalli...

Nuk zbatohet ndalim-qarkullimi për betonierët në Tiranë gjatë ditës

A po zbatohet vendimi i Bashkisë Tiranë për ndalimin e qarkullimit të mjeteve të rënda në brendësi të Unazës së Vogël...

Voltana Ademi tërhiqet nga gara për kryebashkiake

Voltana Ademi është tërhequr nga gara për kryetare e Bashkisë Shkodër. Ademi nuk do të jetë pjesë e garës për 6 marsin,...

Akuzat për manipulim në luftën për FSHF

Zgjedhjet për kreun e FSHF-së po shoqërohen me akuza për manipulim dhe ndërhyrje të politikës. Cila është rruga deri në asamblenë...