bashkim

Braimllari: Opozita duhet të bashkohet, Basha nuk takonte Kryemadhin

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari deklaroi se oopzita duhet të bashkohet për të rrëzuar kryeministrin Edi Rama. Në emisionin...

Rajoni separatist në Gjeorgji do të mbajë referendum për bashkimin me Rusinë

Udhëheqësi i rajonit separatist të Osetisë Jugore, Anatoli Bibilov ka deklaruar se do të mbajë një referendum ku qytetarët do të...

Vota transparente dhe gara reale përcaktojnë bashkimin e PD-së, thotë Alibeaj

Kryetari i Grupit Parlamentar i PD-së, Enkelejd Alibeaj deklaroi se bashkimi i demokratëve duhet të bëhet mbi disa vlera, si vota...

Patozi refuzon ftesën e Berishës: S’jam në kërkim të ndonjë partie

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka refuzuar ftesën e Sali Berishës për rikthim në PD të të gjithë atyre që...

Bashkimi i demokratëve nuk mjafton për të mundur Ramën, thotë Alibeaj

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, thotë se bashkimi i demokratëve nuk është i mjaftueshëm për të mundur kryeministrin Edi...

Alibeaj refuzoi ofertën për bashkimin e PD-së, thotë Berisha

“Enkelejd Alibeaj ka refuzuar ofertën time për bashkimin e Partisë Demokratike”. Kështu u shpreh ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë një konference për...

Të bashkohen parcelat e tokave që të ketë fitim në bujqësi, thotë eksperti

Eksperti i bujqësisë, Shkëlzen Marku tha se parcelat e tokës duhet të bashkohen, në mënyrë që fermerët të mbjellin në sasi...

Çfarë qëndrimi po mban Kisha Ortodokse për luftën në Ukrainë?

Lufta në Ukrainë e ka ndarë Kishën Ortodokse në dy qëndrime të kundërta, ku një pjesë mbështesin luftën e Putinit, ndërsa...

Salianji: 6 marsi votë anti-Basha, duhet bashkim real i PD

Vota e 6 marsit tregoi se kishte një ndjenjë anti-Bashë mes demokratëve. Kështu tha deputeti demokrat Ervin Salianji në emisioni ‘Now’ në...