bashkimi

Berisha entuziast pas takimit me Bardhin: Sot çelet një horizont i ri për demokratët

Ish-kryeministri Sali Berisha e cilësoi tryzën e përbashkët mes deputetëve të Partisë Demokratike, si një mesazh shumë pozitiv që i jepet...

Bashkimi Bardhi-Berisha? Gurra: Ishte e pritshme, janë 2 grupimet e mëdha

Gazetari Hysni Gurra tha në një intervistë për Euronews Albania se lëvizja për bashkimin e grupimit  të Berishës  dhe Bardhit ishte...

Rithemelimi negociata me Bardhin për bashkimin në një grup të vetëm parlamentar

Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të Rithemelimit u vendos që të vijojnë negociatat me grupin e deputetëve që mbështesin...

Bashkimi Europian diskuton liberalizimin e vizave me Turqinë

Në vjeshtë Bashkimi Europian do të diskutojë çështjen e liberalizimit të vizave për Turqinë. Kështu bëri me dije një zyrtar i...

Provokon gazetari: Jemi vonë për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

Një skandal është shënuar në ndeshjen e dy ditëve më parë në kampionatin holandez mes skuadrave të Twentes dhe Sparta Rotterdamit ku...

Deputeti i PD thirrje për bashkimin demokratëve: Jemi vëllezër, kemi luftuar bashkë

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula, apeloi që PD të bashkohet në zgjedhjet lokale të 14 majit. Nga studion e Review në...

“Berisha babai ynë politik”- Sula: I vetmi që mund të bëjë bashkimin e PD-së

Në emisionin “Review” në Euronews Albania u diskutua këtë të shtunë vendimi i Apelit mbi vulën e Partisë Demokratike. I ftuar në...

Bashkimi Sovjetik ‘ëndrra’ e Putin, Moska anulon dekretin e pavarësisë së Moldavisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, nisi të zbuloj plane për të aneksuar territore të vendeve të tjera përveç Ukrainës. Putin tha se Rusia...

“Të bëhet bashkimi Shqipëri-Kosovë”, Spahiu: Rrezikojmë humbjen e territoreve

Analisti Kreshnik Spahiu mendon se ka ardhur koha që Shqipëria të bashkohet me Kosovën në një shtet të vetëm. Në një intervistë...

Si bashkohet PD? Qafoku: Duhet të ulet një grup të urtish

Gazetari Roland Qafoku tha se zgjidhja më e mirë për bashkimin e Partisë Demokratike, do të ishte që një grup të...

Zvicra i bashkohet Fondit Rajonal të Sfidave

9.7 MILION CHF SHTESË ZOTOHEN PËR FINANCIMIN E PROJEKTEVE TË TRAJNIMIT BASHKËPUNUES NË BALLKANIN PERËNDIMOR 6 Banka Gjermane për Zhvillim KfW dhe Qeveria...

Agalliu: Rruga e bashkimit të PD duhet të jetë pa Bashën dhe Berishën

Deputeti demokrat Arbi Agalliu tha në një intervistë për Euronews Albania se rruga e bashkimit të PD duhet të jetë pa...

Macron, Scholz dhe Draghi pro statusit të kandidatit për Ukrainën në BE

Presidenti francez Emmanuel Macron deklaroi se liderët europianë që po vizitojnë Kievin mbështesin marrjen e menjëhershme të statusit të vendit kandidat...

BE, dakord me Izraelin dhe Egjiptin për t’u shkëputur nga gazi rus

Egjipti, Izraeli dhe Bashkimi Evropian nënshkruan të mërkurën një marrëveshje për rritjen e shitjeve të gazit të lëngshëm drejt vendeve të...

BE ndalon një tjetër linjë ajrore ruse të fluturojë mbi territorin europian

Komisioni i Bashkimit Evropian ka shtuar një tjetër linjë ajrore të certifikuar ruse në listën e linjave ajrore të cilave u...

Ish-ministri i Jashtëm i RMV-së: Procesi i anëtarësimit në BE, i bllokuar

Për ish-ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Nikola Dimitrov, procesi i zgjerimit të BE-së mund të konsiderohet pa frikë i...