baton

Baton Haxhiu: Nuk e kuptoj pse LVV ka urrejtje për Thaçin

LVV në Kosovë ka akuzuar sot ish-presidentin Hashim Thaçi, në 9-vjetorin e marrëveshjes së Brukselit ku kanë aluduar se ai nisi...

Bushati dhe Haxhiu analizojnë nëse Basha do të konkurrojë sërish për kryetar

Po të isha nën lëkurën e Lulzim Bashës, nëse Berisha do të konkurronte për kryetar i PD-së, do të konkurroja edhe...

‘Protesta, e neveritshme’, aktivistët debatojnë me Baton Haxhiun

Protesta e shqiptarëve kundër rritjes së çmimeve është “e neveritshme” dhe jashtë kontekstit kohor, për analistin Baton Haxhiu. Në emisionin Now me...

Haxhiu: Basha të largohet nga PD bashkë me Gridën dhe Salianjin

Lulzim Basha duhet të largohet nga PD, por jo i vetëm. Bashkë me të duhet të largohen edhe Salianji, Duma, Gjekmarkaj,...

Bushati dhe Haxhiu debatojnë për protestën në Tiranë

Baton Haxhiu thotë se protesta si koncept është civilizim, por duhet të kuptohet qëllimi dhe arsyet pse dikush proteston. Nëse nuk dihen...