bbc

BBC: Si piloti rus tentoi të rrëzonte avionin britanik

Një pilot rus qëllimshëm gjuajti me raketa në drejtim të një avioni vëzhgues të Forcës Ajrore Mbretërore në hapësirën ndërkombëtare mbi...

Publikohet emri i prezantuesit të BBC të përfshirë në skandal seksual

Hugh Edwards është prezantuesi i BBC-së që e ka paguar një adoleshent për fotot seksuale për të cilat të gjitha mediat...

Dorëhiqet kreu i BBC, hetimet zbulojnë konfliktin e interesit në emërimin e tij

Drejtori i përgjithshëm i BBC, Richard Sharp ka njoftuar të premten dorëheqjen nga posti, pasi një hetim i autoriteteve zbuloi lidhjen...

Twitter: BBC, një media e financuar nga qeveria

Administratorët e llogarisë zyrtare të BBC-së në Twitter morën një surprizë të pakëndshme kur rrjeti social i cilësoi si media të...

Rama në BBC: Shqiptarët nuk lidhen vetëm me varkat e paligjshme dhe krimin

Gjatë vizitës së tij në Mbretërinë e Bashkuar, Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar sot në një bisedë në studion e...

A do sot ketë marrëveshje Kosovë-Serbi? Gazetari i BBC-së “vë bast” 10 euro

Gazetari BBC-së, Guy De Launey ka komentuar takimin e sotëm mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër...

Tërhiqet BBC, prezantuesi Gary Lineker rikthehet në ekranin e vogël pas polemikave

Shërbimi publik britanik i radio-televizionit BBC hoqi pezullimin ndaj legjendës së programit sportiv Gary Lineker, i cili u hoq nga puna...

BBC pa prezantues, shkarkimi i Gary Lineker lë bosh studion e emisionit sportiv

Ish-kapiteni i Anglisë, Gary Lineker u shkarkua përkohësisht nga posti i prezantuesit të programit sportiv të BBC, pas kritikave që i...

BBC: Zhduken dhjetëra fëmijë shqiptarë në Britani të Madhe

Pothuajse 20% e fëmijëve emigrantë që kanë mbërritur të pashoqëruar në Britani të Madhe këtë vit janë zhdukur, raporton BBC. 'Ecpat UK'...

Si po e përjetojnë qytetarët e Moskës pushtimin rus?

Qytetarët e Moskës janë të tronditur nga pushtimi rus i Ukrainës, ndërsa pasojat e veprimit të Putinit në shoqëri kanë filluar...