bdi

Propozimi francez më i miri, thotë kreu i BDI

Arbër Ademi, kreu i grupit të Bashkimit Demokratik për Integrim tha në një intervistë për Euronews Albania se propozimi francez për...

Partitë shqiptare kundër protestave në RMV: Mos nxisni konflikte ndëretnike

Partitë shqiptare BDI dhe Aleanca Shqiptare kanë reaguar pas protestave të cilat prej ditësh kanë përfshirë Shkupin. Në një komunikim për mediat...

Vetoja e Bullgarisë, Ahmeti: Pa ndihmën e BE-së, vështirë të ketë zgjidhje

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti shpreson që koalicioni i partive në pushtet në Bullgari, të gjejë një kompromis...