bedri elezi

Eksperti Elezi: 70 % e monedhave të falsifikuara në Kosovë vijnë nga Serbia

Eksperti i sigurisë, Bedri Elezi tha për “Good Morning Albanians”, se monedhat false në Kosovë futen kryesisht nga Serbia dhe nga...

A kishte informacion SHBA për sulmin? Çfarë po ndodhë në veri të Kosovës

Analisti Bedri Elezi është shprehur se Inteligjenca Amerikane ka pasur informacione për tensionet në Kosovë dhe sipas tij, informacionet që ka...

Paralajmërimi i ekspertit të sigurisë: Në Veri po përgatitet dhunë

Eksperti i sigurisë Bedri Elezi është shprehur se në Veri po përgatiten për aktivitete të dhunshme. I ftuar në Euronews Albania ai...

“Ballkani kontrollohet nga krimi i organizuar”, Elezi zbulon shtetin problematik

Analisti Bedri Elezi lëshoi deklaratën e fortë duke thënë se Ballkani kontrollohet nga krimi i organizuar. Në një intervistë për Euronews Albania,...

“1 në 2 familje serbe kanë armë”, eksperti: I nxisin fëmijët t’i përdorin

Eksperti i sigurisë Bedri Elezi tha se një në dy familje në Serbi kanë në shtëpi një armë, zakonisht kallashnikov. I ftuar...

Pse nuk ka reaguar qeveria e Kosovës dhe ndërkombëtarët për rrëmbimin e grave serbe?

Eksperti i sigurisë Bedri Elezi thotë se nuk ka pasur një reagim nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në lidhje me...

Eksperti: 6 gra serbe po mbahen peng në Serbi, familjarët kanë humbur kontaktet

Eksperti i sigurisë Bedri Elezi deklaroi se 6 gra serbe janë rrëmbyer në veri të Mitrovicës dhe dyshohet se po mbahen...

Grupet kriminale serbe po na sfidojnë dhe janë fitues, thotë eksperti i sigurisë

Eksperti i sigurisë, Bedri Elezi thotë se grupet kriminale serbe në veri të Kosovës po sfidojnë shtetin dhe deri më tani,...

Plani për zëvendësimin e targave, Elezi: Do të shmanget dhuna, mesazhi për Serbinë

Qeveria e Kosovës ka vendosur zbatimin në disa faza të vendimit për konvertimin e targave serbe në ato RKS. Në lidhje me...

“Vuçiç si Millosheviç-i”, Elezi: Drejton bandat kriminale në Serbi

Eksperti i Sigurisë, Bedri Elezi u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se presidenti i Rusisë, Aleksandër Vuçiç është si...

Eksperti: Sulmet kibernetike u planifikuan nga rusët dhe u kryen nga iranianët

Eksperti i sigurisë, Bedri Elezi, thotë se sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë u planifikuan nga rusët dhe u kryen nga hakerat iranianë. Në...

Reciprociteti mes Kosovës dhe Serbisë do shtyhet sërish, thotë eksperti i sigurisë

Eksperti i sigurisë, Bedri Elezi thotë se zbatimi i reciprocitetit mes Kosovës dhe Serbisë për targat e automjeteve dhe letënjoftimet, nuk...