begaj

Begaj i pranishëm në funeralin shtetëror të Napolitanos

Presidenti Bajram Begaj ishte i pranishëm në funeralin shtetëror të ish-preisdentit italian Giorgio Napolitano. Ky i fundit ndërroi jetë më 22 shtator...

Vrasja e policit në Kosovë, reagon Begaj: Akt kriminal për stabilitetin e rajonit

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka reaguar pas vrasjes së policit të Kosovës në Veri. Begaj e cilëson sulmin akt të organizuar...

Begaj u kërkon homologëve të Kenias, Botsvanës e Sudanit të Jugut njohjen e Kosovës

Presidenti Bajram Begaj ka zhvilluar takime të ndryshme gjatë pjesëmarrjes së tij në Javën e Debatit të Përgjithshëm të  Sesionit të...

Presidenti Begaj takon Biden gjatë punimeve të OKB në Nju Jork

Presidenti Bajaram Begaj është takuar me kreun e Shtëpisë së Bardhë, Joe Biden gjatë punimeve të Këshillit të Sigurimit të OKB...

Presidenti Begaj pret zv. Presidenten e Republikës së Bullgarisë

Presidenti i Republikës,Bajram Begaj, priti sot Zv. Presidenten e Republikës së Bullgarisë, Iliana Iotova. Gjatë takimit Presidenti Begaj vlerësoi bashkëpunimin shumë...

Presidenti Begaj dekreton 7 ambasadorët e rinj, në Kosovë emërohet aktori i njohur

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj dekretoi këtë të enjte lirimet dhe emërimet e Ambasadorëve të Republikës së Shqipërisë. Bëhte me dije se...

Presidenti Begaj dekreton lirimin nga detyra të zv.drejtorit të SHISH

Presidenti Bajram Begaj ka dekretuar lirimin nga detyra të zëvendësdrejtorit të SHISH, Oljan Kanushi. Me një dekretë ë dytë nga presidenti, Begaj...

Begaj dekreton ministrat e rinj

Presidenti i Bajram Begaj ka dekretuar shkarkimin e ministrave që largohen nga detyra, dhe njëkohësisht emërimin në detyrë të ministrave të...

Tërmeti shkatërrues në Marok, presidenti Begaj: Jemi zemërthyer

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social X duke thënë se është zemërthyer nga tragjedia që shkaktoi...

Autorizimi i qeverisë për çështjen e detit me Greqinë, Begaj: Jemi në fazë shqyrtimi

Presidenti Bajram Begaj dhe homolgia e tij Vjosa Osmani mbajtën këtë të hënë një konferencë të përbashkët për shtyp, në kuadër...

Përplasjet Shqipëri-Kosovë, Osmani: Jemi një familje, vështirësitë i kalojmë bashkë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani mbajti një deklaratë për mediat krah homologut shqiptar, Bajram Begaj, konferenca e parë gjatë vizitës 2-ditore...

Begaj konferencë me Osmanin: Dialogu, rruga e paqes. Shqipëria mbështet Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka nisur sot një vizite dyditore në Tiranë. Ajo mbajti një konferencë të përbashkët për shtyp...

Çelja e sesionit parlamentar, Begaj mesazh Kuvendit

Presidenti Bajram Begaj i ka drejtuar një mesazh Kuvendit në nisjen e sezonit parlamentar. Ai vlerësoi punën dhe iniciativat e parlamentit, ndërsa...

Përfundon takimi i studentëve të mjekësisë me Begajn: Ndryshe nga të tjerët, dëgjoi

Studentët e mjekësisë dhanë një deklaratë për mediat pas përfundimit të takimit të tyre me presidentin Bajram Begaj këtë të martë. Një...

Begaj nga Pusteci: Minoriteti maqedonas me rëndësi për marrëdhëniet mes vendeve

Presidenti Bajram Begaj deklaroi nga Pusteci gjatë vizitës që bëri me homologun e tij nga RMV, Stevo Pendarovski se marrëdhëniet mes...

Begaj vizitë shtetërore në Azerbajxhan, në fokus gazifikimi i Shqipërisë dhe rajonit

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bajram Begaj është nisur ditën e sotme drejt Republikës së Azerbajxhanit, ku pritet të zhvillojë një vizitë...