beleri

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh...

Zyrtari i PD: Ku gaboi Greqia me çështjen e Belerit

Kreu i FRPD, Besard Xhaferri tha në “Now me Erla Mëhillin” se në çështjen Beleri ka ndërhyrje politike, pasi betimi i...

Partia e Lirisë: Çështja Beleri është kthyer në pengesë për integrimin

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, ka reaguar në lidhje me parlajmërimin e Greqisë për bllokimin e integrimit nëse nuk...

Ministri grek i Shtetit: Çështja Beleri nuk është vetëm dy palëshe, por evropiane

Ministri i Shtetit në Greqi, Savros Papastavrou, deklaroi këtë të hënë se ndalimi i vazhdueshëm për të bërë betimin nga pala...

“Ke ndikuar, shkele Kushtetutën”- Zbardhet debati mes Belerit dhe gjyqtarit në GJKKO

Ditën e sotme në GJKKO është zhvilluar seanca gjyqësore për kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, i cili ndodhet në paraburgim me...

Përplasje në sallë, shtyhet gjyqi për Belerin, mediat greke në GJKKO

Është shtyrë sërish gjyqi për kryebahkiakun e zgjedhur të Himarës, por të pa betuar, Fredi Beleri. Shkak për shtyrjen e gjyqit këtë...

Greqia ‘kërcënon’ me bllokim, Ardit Bido: S’e bën atë gafë, ja pse s’mund të ndodhë

Kreu i Arkivës Shqiptare, Ardit Bido tha në një intervistë për Euronews Albania se Greqia nuk mundet që një çështje juridike...

Beleri dhe marrëdhënia me Greqinë, Rama për France24: Çështje e drejtësisë

Kryeministri Edi Rama thotë se ka zgjedhur të qëndrojë larg çështjes Beleri. Në një intervistë për France24, ai u shpreh se kjo...

Çështja Beleri, avokati: Dëshmitari pranoi se është paguar, prokuroria s’dinte gjë

Avokati i Fredi Belerit, Eugen Gjyzari deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se në seancën e kaluar dëshmitari kundër kryebashkiakut të...

Leja për betim, zbardhet vendimi i Gjykatës së Lartë për Belerin

Gjykata e Lartë vendosi që kërkesa e Fredi Belerit të shqyrtohet nga Gjykata e Posaçme. Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës i marrë...

Arian Çani: Shqipëria dhe Greqia nuk kanë më asnjë marrëdhënie

Gazetari Arian Çani tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se marrëdhëniet me Shqipërinë dhe Greqinë nuk janë më...

Spahiu: Rama do tërhiqet për Belerin nëse ja kërkon SHBA, jo nga presioni grek

Juristi Kreshnik Spahiu tha për “Now me Erla Mëhillin” se kryeministri Edi Rama do të tërhiqet nga vendimi që është marrë...

Çani: Greqia s’tërhiqet, Rama ka marrë peng Belerin. Athina do i mbrojë grekët e vet

Gazetari Arian Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Greqia nuk do tërhiqet nga qëndrimi kundër Shqipërisë lidhur me...

Manjani: Beleri s’ka lidhje me Greqinë, le t’i japin drejtim institucionet shqiptare

Ylli Manjani tha se çështja e Fredi Belerit i takon tërësisht shtetit shqiptar dhe nuk ka asnjë lidhje me Greqinë. Ai u...

“Bllokada” e Greqisë për “Belerin”, eksperti: Nuk mund të shmanget roli i drejtësisë

Eksperti i Marrëdhënieve Ndërkombëtare, Dritan Hoti, e cilësoi të gabuar bllokadën e Greqisë ndaj Shqipërisë në rrugën e integrimit në BE. Përmes...

E akuzoi për masakrën e Peshkëpisë, Beleri refuzon pajtimin me Bidon në gjykatë

Në gjykatën penale është zhvilluar këtë të enjte një seancë pajtimi mes kreut të Arkivës Shqiptare Ardit Bido dhe Fredi Belerit,...