belgjikë

Shmanget sulmi terrorist në Belgjikë, arrestohen 8 anëtarë të një celule xhihadiste

Policia në Belgjikë ka arrestuar 8 persona të dyshuar se ishin gati të kryenin një sulm terrorist në vend. Lajmin e ka...

Ekskluzive/ Po shkëlqen me Rijekën, Selahi: Refuzova Belgjikën për Shqipërinë

Mesfushori shqiptar, Lindon Selahi po kalon një formë të jashtëzakonshme në kampionatin kroat me skuadrën e Rijekës. 24-vjeçari është një nga...

Vrau 5 fëmijët e saj, gruaja belge zgjedh vdekjen me eutanazi pas 16 vitesh

Një grua belge e cila vrau 5 fëmijët e saj ku më i vogli ishte 3 vjeç e më e madhja...

Akuzohet për trafik kokaine, Ramazan Rraja dënohet me 12 vjet burg në Belgjikë

Ramazan Rraja, i kërkuar nga drejtësia shqiptare për atentatin ndaj ish-prokurorit Arjan Ndoj është dënuar në Belgjikë me 12 vjet burg. Mediat...

A mund të ekstradohet Leonard Duka? Avokati: Ja çfarë do vendosë shteti belg

Avokati Edmond Petraj thotë se Leonard Duka, një prej vëllezërve që drejton atë që njihet si grupi kundërshtar i Ervis Martinaj,...

Ndjekje si në filma- Shqiptarët përplasen me policinë belge, ngrihet helikopteri

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar në Belgjikë si të dyshuar për kryerjen e disa vjedhjeve. Pas një ndjekeje të gjatë nga policia,...

Vranë 24-vjeçarin për pazaret e drogës, arrestohen babë e bir në Belgjikë

Dy qytetarë nga Shqipëria janë arrestuar në Belgjikë për vrasje. Andi. A, 46 vjeç dhe Antonio A, 20 vjeç babë e...

Gala Dragot: Jam favorite për të përfaqësuar Belgjikën në Eurovision

Gala Dragot, vajza e artistit Robert Aliaj tha në një intervistë për Euronews Albania se është duke zhvilluar karrierën si këngëtare...

3 vendet në Europë ku punohet 4 ditë në javë

Belgjikë Në shkurt, punonjësit belgë fituan të drejtën për të kryer një javë të plotë pune në katër ditë në vend të...

Një fshat në Belgjikë fiton 143 milionë euro në llotari

Në fshatin verior belg të Olmenit, 165 persona fituan 142,897,164 € në lotarinë "EuroMillions këtë javë". Kjo është fitorja më e madhe...

Shkatërrohet grupi kriminal serbë, 7 të arrestuar, sekuestrohen 115 kg kokainë

Në Belgjikë, Luksemburg dhe Holandë është shkatërruar një rrjet i kontrabandistëve të drogës të udhëhequr nga serbët, njoftoi agjencia e Bashkimit...

Ankandi i kafkave të epokës kolonialiste nxit debate në Belgjikë

Debate të shumta ka shkaktuar në Belgjikë një ankand me kafka njeriu të epokës koloniale. Shtëpia e ankandeve 'Vanderkindere' e bëri njoftimin...

Humbja e Belgjikës ndaj Marokut, të rinjtë i ‘vënë zjarrin’ Brukselit

Dhuna shpërtheu në Bruksel pas fitores 2-0 të Marokut ndaj Belgjikës, në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Botës. Rreth 150 persona...

Përplasje në Bruksel pasi Maroku mundi Belgjikën në Kupën e Botës

Policia përdori topa uji dhe gaz lotsjellës për t'u qetësuar trazirat në qendër të Brukselit të dielën pas fitores 2-0 të...

Këto janë vendet më të bukura që mund t’i vizitoni gjatë Krishlindjeve

Nga dekorimet tradicionale te tezgat prej druri, ushqimet dhe pijet e shijshme, Krishtlindjet në Evropë janë një vend i përsosur për...

Belgjika është anëtari i parë i BE-së që prezanton javën e punës me 4 ditë

Punëtorët në Belgjikë tani kanë të drejtë të punojnë 4 ditë në javë, por ata që e aplikojnë nuk do të...