belgjikë

Stuhia ‘Junis’ godet Europën, 3 të vdekur në Holandë

Tre persona humbën jetën në Holandë pasi erërat e forta të shkaktuara nga stuhia ‘Junis’ rrëzuan disa pemë. Erërat e forta të...

Disa shtete në Europë lehtësojnë masat anti-COVID

Në ditët në vijim Holanda do të heqë pothuajse të gjitha kufizimet kundër COVID-19. Numri i të infektuarve dhe shtrimet në...

Policia belge e fokusuar te mafia shqiptare, thotë gazetari

Gazetari Albi Xhunga tha se operacionet e policisë belge kohët e fundit janë fokusuar veçanërisht te trafiku i drogës dhe grupet...

Goditet mafia shqiptare në Belgjikë, 30 të arrestuar

30 shtetas, pjesëtarë të një bande kriminale shqiptare, janë arrestuar gjatë një operacioni ndërkombëtar të policisë më Belgjikë. Mediat belge thonë se...

Prodhohet çokollatë enkas për Shën Valentinin në Belgjikë

Në prag të Shën Valentinit, prodhuesi belg i çokollatave Bernard Schobbens shpreson të shkrijë zemrat e të dashuruarve me një çokollatë...

Prokurorët belgë në Tiranë nuk po merren vetëm me Toyota Yaris

Prokurorët belgë kanë më shumë se tre ditë në Tiranë duke mbledhur të dhëna për dosjen Toyota Yaris. Hetimet për çështjen kanë...

Pasaportat belge me personazhet vizatimorë

Personazhet vizatimorë përfaqësojnë identitetin e belgëve. Qeveria prezantoi këtë javë pasaportat e reja me Tintin dhe Smurfs. Këto personazhe të filmave të animuar sipas...