belind kellici

Kreshnik Spahiu: Si po i prish punë Sali Berisha Belind Këlliçit

Juristi Kreshnik Spahiu analizoi në “Now me Erla Mëhillin” se pse sipas tij Sali Berisha po i prish punë Belind Këlliçit. “Belindit...

“Nuk ka diskutim”, Ngjela: Veliaj e fiton Tiranën, kush do e mundë?

Avokati Spartak Ngjela beson se kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj do dalë fitues në zgjedhjet e 14 majit përballë kandidatit të...

Parashikimi i analistit: Tiranën e merr Këlliçi, qytetarët do ndëshkojne Ramën

Analisti Genc Burimi beson se Belind Këlliçi, kandidati i Primareve të organizuara nga ish-kryeministri Sali Berisha, do të fitojë përballë kryebashkiakut...

Petro Koçi: Berisha e sakrifikoi Belind Këlliçin, e di që do humbasë në Tiranë

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi e sheh si të paracaktuar garën për kryebashkiak të Tiranës, ku sipas tij, Erion Veliaj...

Ish-deputeti: Më kanë thënë patronazhistët, Belind këlliçi nuk e fiton Tiranën

Ish-deputeti Halit Valteri thotë se kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi nuk do të fitojë në asnjë...

Imazh i konsumuar dhe servil”, Ibsen Elezi shpërthen kundër Belind Këlliçit

Ish-kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Ibsen Elezi e sheh Belind Këlliçin si një imazh të konsumuar dhe se nuk është...

“Nuk e përballon fushatën”, Nikollë Lesi: Ja kush e fiton Bashkinë e Tiranës

Gazetari Nikollë Lesi thotë se kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi nuk e përballon dot fushatën për...

Shehi: Opozita shanse për të fituar në Tiranë, këshilla për Këlliçin

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi ka pasur një këshillë për kandidatin e PD për Bashkinë Tiranë, Belind Këlliçi. I ftuar në emisionin...

Si janë shanset sipas qytetarëve për të votuar Veliajn ose Këlliçin

Qytetarët e Tiranës kanë treguar për Barometrin se sa shanse ka të votojnë Erion Veliajn ose Beliind Këlliçin në zgjedhjet lokale...

Popullariteti i kandidatëve kryesorë në garën për Tiranën

Të pyetur nga Barometri në Euronews Albania në lidhje me popullaritetin e kandidatit të PS, Erion Veliaj për Bashkinë Tiranë, 21.7%...

Byroja e Kuvendit merr vendimin, mbetet në fuqi përjashtimi për Berishën

Ka përfunduar mbledhja e Byrosë së Kuvendit. Mësohet se pas shqyrtimit të ankimimit të deputetëve të PD, Byroja ka lënë në fuqi...

“Ramës do i shkojmë dhe në Surrel”, Këlliçi: Garda të tërhiqet nga dera e Kuvendit

Deputeti i PD-së Belind Këlliçi i cili është përjashtuar nga seancat plenare për disa ditë i  ka bërë thirrje Gardës se...

Përjashtimi i deputetëve nga Kuvendi, Korreshi: S’ia mbyllin dot gojën opozitës

Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën në Kuvend me tre vota pro e dy kundër përjashtoi për 10 ditë nga seancat...

Kaosi në parlament, PS kërkon përjashtimin e Berishës dhe 5 deputetëve nga Kuvendi

Grupi Parlamentar i PS ditën e sotme i ka paraqitur një kërkesë kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla ku kërkojnë marrjen e...

Konkurrent Belind Këlliçin për Bashkinë Tiranë? Si përgjigjet Erion Veliaj

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se nuk po bën fushatë për zgjedhjet ndërsa u pyet se a e...

‘Veliaj qëndron më lart se Këlliçi’, Pëllumbi: Tirana po transformohet

Unë besoj që zoti Veliaj, edhe në aspektin e formimit politik, edhe të kulturës politike, por edhe të eksperiencës, qëndron më...