belind kellici

Kaosi në parlament, PS kërkon përjashtimin e Berishës dhe 5 deputetëve nga Kuvendi

Grupi Parlamentar i PS ditën e sotme i ka paraqitur një kërkesë kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla ku kërkojnë marrjen e...

Konkurrent Belind Këlliçin për Bashkinë Tiranë? Si përgjigjet Erion Veliaj

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se nuk po bën fushatë për zgjedhjet ndërsa u pyet se a e...

‘Veliaj qëndron më lart se Këlliçi’, Pëllumbi: Tirana po transformohet

Unë besoj që zoti Veliaj, edhe në aspektin e formimit politik, edhe të kulturës politike, por edhe të eksperiencës, qëndron më...

Qytetari goditi Berishën, Këlliçi mesazh Ramës: Uroj të mos fshihesh ti pas kësaj

Deputeti Belind Këlliçi ka reaguar pas incidentit të ndodhur këtë të martë në protestën e opozitës ku një qytetar ka goditur...

Protesta, Këlliçi: Do u tregojmë miqve evropianë se në çfarë gjendje është Shqipëria

Kandidati për Bashkinë e Tiranës nga PD, Belind Këlliçi ka dhënë një prononcim për Euronews Albania për protestën që do të...

Shkoi në balotazh me Alimehmetin, reagon Këlliçi: Do flas me votë

Kandidati i Partisë Demokratike në primaret e Tiranës, Belind Këlliçi ka reaguar pasi ai dhe mjeku Ilir Alimehmeti shkuan në balotazh...

‘Nesër rifillojmë’, Alimehmeti reagon pas kalimit në balotazh me Këlliçin

Mjeku Ilir Alimehmeti ka reaguar pasi ai dhe deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi do të përballën në balotazh më 11...

S’ka fitues në Primaret për Tiranën, Belind Këlliçi dhe Ilir Alimehmeti në balotazh

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi dhe mjeku Ilir Alimehmeti janë dy kandidatët të cilët do të garojnë në balotazh të...

‘Belind Këlliçi, njeri i Sali Berishës’, Ilir Demaliaj godet Primaret në PD

Analisti Ilir Demaliaj e konsideron qesharake procesin e Primareve në Partinë Demokratike, nga ku do të zgjidhen kandidatët e kësaj force...

“Do auditoj çdo leje ndërtimi të dhënë nga Veliaj”, premtimi i Belind Këlliçit

Belind Këlliçi, kandidati i PD-së për primaret për Bashkinë e Tiranës premton se do të auditojë çdo leje ndërtimi dhe çdo...

Këlliçi akuza Veliajt nga Kuvendi: Rriti 10 herë taksën e ndërtimit

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi e ka cilësuar paketën fiskale për vitin 2023, një paketë penalitetesh për qytetarët. Gjatë fjalës së...

Parashikimi i astrologut/ Kush nga kandidatët e PD-së do të garojë përballë Veliajt

Astrologu Jorgo Pulla, në një intervistë për Euronews Albania, parashikoi se kush do të jetë fitues i primareve në PD. Pulla theksoi...

“Alimehmeti risi e jashtëzakonshme në PD”, Hajdari flet për kandidaturat e primareve

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Rudina Hajdari, komentoi kandidatët për primaret në PD, për kryetar Bashkie në Tiranë. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Pëllumbi debat me Këlliçin për popullsinë, deputeti i PD-së e përgënjeshtron live

Në emisionin “Rinon” në Euronews Albania kandidati i Bashkisë së Tiranës Belind Këlliçi ka debatuar me deputetin e PS-së Arben Pëllumbi...

Kryetari më i mirë i Bashkisë Tiranë? Kë zgjedh Këlliçi mes Bashës, Ramës e Veliajt

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë Belind Këlliçi tha se mes Edi Ramës, Erion Veliajt dhe Lulzim Basha zgjedh këtë të...

Çfarë do u ofrojnë PD e PS të rinjve nëse marrin Bashkinë e Tiranës?

Në emisionin “Rinon”, i cili startoi ditën e sotme në Euronews Albania, deputeti socialist Arben Pëllumbi dhe kandidati për kryetar Bashkie...