belsh

Përfundon rinumërimi në Belsh, KAS shpall rezultatin

Në KAS përfundoi rinumërimi i votave për bashkinë e Belshit, që rikonfirmoi fitoren e kandidatit të PS, Arif Tafani. Në 14 maj...

KAS rinumërim 29 nga 40 kuti për bashkinë e Belshit, diferenca shumë e ngushtë

Ka nisur rinumërimi i votave të 14 majit këtë të martë në Belsh. Gazetarja e Euronews Albania ishte në KAS, ku...

KAS vendos rinumërimin e votave për kryetar në një tjetër bashki

KAS ka vendosur të bëjë rinumërimin e votave për kryetar bashkie në Belsh. Rinumërimi është caktuar të kryhet ditën e martë,...

“BF” kërkon rinumërim votash në Belsh: Të shpallen të pavlefshme zgjedhjet në burg

Koalicioni Bashkë Fitojmë ka depozituar në KAS ankimimin për rezultatin e zgjedhjeve në Bashkinë Belsh. BF kërkon rinumërim dhe rivlerësim të votave...

“Vota u vendos nga burgjet”, Bashkë Fitojmë ankimon zgjedhjet në Rrogozhinë e Belsh

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” ka ankimuar rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit në bashkitë Rrogozhinë dhe Belsh. Në kërkesën e depozituar nga Bashkë...

Gruaja hidhet nga dritarja e banesës pas dhunës së burrit, arrestohet 35-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Belsh, ku një 35-vjeçar ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, duke bërë...

Kandidatët e PD në Belsh dhe Gramsh tërhiqen nga primaret

Dy kandidatët e Partisë Demokratike në Belsh, Dritan Cani dhe Gramsh, Kodhel Çala janë tërhequr nga gara për primaret. Vendimi i dy...

Jeta e 300 banorëve në rrezik, në Cestinjë rrëshqitja e dherave rrezikon banesat

Dhjetra familje ne fshatin Cestije të Bashkisë Belsh jetojnë çdo ditë me makthin e rrëshqitjes së dherave, që po u rrezikon...

Belshi nuk ka impiant për trajtimin e ujit, hidhen edhe mbeturina

Liqeni i Mullizit në Belsh po kthehet në vatër sëmundjesh, për shkak të ndotjes nga ujërat e zeza dhe mbeturinat. Banorët...