ben andoni

“Prishtina e Tirana rivalizojnë njëra-tjetrën”, Andoni: Po na ndajnë

Analisti Ben Andoni është shprehur se Kosova e Shqipëria kanë një dualizëm të frikshëm, teksa e ka krahasuar me Serbinë ku...

Si po e përgatit Vuçiç largimin nga politika? Zbardhet skenari

Analisti Ben Andoni theksoi se presidenti Aleksandër Vuçiç po përgatitet të dalë nga politika. Sipas tij me veprimet që po bën së...

Spanja gati të njoh Kosovën? Andoni: Lajme të mira nga Madridi

Analisti Ben Andoni është shprehur se do të ketë lajme të mira nga Spanja për njohjen e Kosovës si shtet i...

“Serbët e veriut do largohen!” Analiza e Ben Andonit: Ja përse nuk kanë rrugë tjetër

ben and Sipas Andonit ky është një autogol që Serbia ka bërë pasi nuk ka bërë projekte për zhvillimin e komunitetit serb...

Krijimi i aleatëve strategjikë, Andoni: Ministrat e Jashtëm kanë bërë punë minimale

Gazetari Ben Andoni tha për Euronews Albania se Shqipëria e ka të vështirë të krijojë aleanca me ndërkombëtarët, pasi nuk ka...

Kush e vrau ish kryeminstrin serb Gjingjiç? Analisti: Ishte e paralajmëruar…

Teksa shënohen 20 vjet nga vrasja e ish-kryeministrit të Serbisë, Zoran Gjingjiç, analisti Ben Andoni thotë se ekzekutimi i tij, ishte...

Gabimi që PD bën, Andoni: Deputetët s’japin zgjidhje, por vetëm shahen në parlament

Analisti Ben Andoni tha se PD e pengon aftësia dhe logjistika. Në një intervistë për Euronews Albania, Andoni theksoi se programi i...

Thembra e Akilit në dialogun Kosovë-Serbi, për çfarë po lufton SHBA?

Analisti Ben Andoni është shprehur se asociacioni duhet të rikthehet në mënyrë që të përshtatet me Kushtetutën e Kosovës. Pikërisht sipas Ben...

“SHBA ka interes që Europa të ketë probleme,” argumenton analisti Ben Andoni

Analisti Ben Andoni është shprehur se SHBA ka interes që në Europë të ketë probleme. Në një intervistë për Euronews Albania, Andoni...

Marrëveshje përfundimtare Kosovë-Serbi në mars? Analisti bën parashikimin e zymtë

Analisti Ben Andoni tha se në mars nuk do të ketë marrëveshje përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë. I ftuar në Euronews Albania,...

Ben Andoni: Berisha po e përdor protestën për marketing

Analisti Ben Andoni është shprehur se kreu i PD-së Sali Berisha po e përdor protestën e 6 dhjetorit si marketing. Në një...

Ben Andoni: Njerëzit po kuptojnë që në Shqipëri nuk ndryshon gjë

“Duhet të ketë ca rregulla lojë. Njerëzit po kuptojnë që këtu nuk ndryshon gjë, ose këtu nuk duan të ndryshojnë gjë....

“Udhëtime të tepruara”, Ben Andoni-Ramës: Vendi drejtohet nga zyra

Analisti Ben Andoni u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se nuk është e nevojshme që një kryeministër të udhëtojë...

Pse Rama largoi Ahmetajn? Ben Andoni: Mund të përsëritet rasti i Lefter Kokës

Analisti Ben Andoni u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se Edi Rama hoqi Arben Ahmetajn nga të gjitha postet,...

Andoni: Berisha të lërë PD-në, nuk përdor dot alibi ndaj sanksioneve britanike

Analisti Ben Andoni thotë se ish-kryeministri Sali Berisha duhet të lërë drejtimin e Partisë Demokratike, pas shpalljes 'non grata' nga Britania...