benzema

Benzema mposhtet nga ekipi i Neymar, Al Ittihad-Al Hilal përfundon 3-4

Është e njohur për shumë njerëz këtu si El Clasico Saudite dhe nuk zhgënjeu. Dy skuadrat e dy qyteteve më të...

Benzema tremb tifozët, francezi i pakënaqur tek Al Ittihad, mendon largimin

2 muaj më parë Karim Benzema transferohej tek skuadra e Al Ittihad në Arabinë Saudite duke i dhënë lamtumirën Realit të...

Benzema: Zgjodha Arabinë Saudite sepse jam mysliman

Karim Benzema në ditën që i dha përshëndetjen e fundit Real Madridit u transferua menjëherë te skuadra e Al Ittihad në...

Kontratë 200 milionë euro në sezon, Benzema: Më bindi Ronaldo për në Arabi

Karim Benzema është zyrtarisht lojtar i Ittihad në kampionatin arab. 35-vjeçari mbylli aventurën e tij me Realin e Madridit, ku qëndroi...

Benzema prezantohet në Arabinë Saudite, firmos kontratën e majme 2-vjeçare

Karim Benzema është zyrtarisht lojtar i Ittihad në kampionatin arab. 35-vjeçari mbylli aventurën e tij me Realin e Madridit, ku qëndroi...

Karim Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vjetësh

Lojtari më i dekoruar i Real Madridit, Karim Benzema, do të largohet nga ky klub pas 14 vjetësh. Sulmuesi francez, 35-vjeçar, i...

Benzema thyen një tjetër rekord në La liga

Reali i Madridit regjistroi fitoren numër 21 për këtë sezon në La Ligan Spanjolle. Galaktikët mposhtën Almerian 4-1, ndërsa 3 prej...

Benzema vendos rekord, francezi në listën e golashënuesve më të mirë të La Liga

Reali i Madridit regjistroi fitoren numër 21 për këtë sezon në La Ligan Spanjolle. Galaktikët mposhtën Almerian 4-1, ndërsa 3 prej...

Karim Benzema vazhdon kontratën me Realin deri në vitin 2024 

Lojtari francez i Real Madridit, Karim Benzema, ka vendosur të vazhdojë kontratën me Real Madridin deri në qershor të vitit 2024,...

Messi dhe Benzema favoritët kryesorë për lojtarin e vitit 2022 nga FIFA 

Lionel Messi, asi i PSG-së dhe kampion bote me Argjentinën dhe Karim Benzema, sulmuesi i Realit dhe fituesi i "Topit të...

Benzema i nevrikosur me Deschamps

Karim Benzema raportohet se është tejet i nevrikosur me trajnerin e Kombëtares së Francës, Didier Deschamps dhe nuk e ka në...

Benzema do t’i mungojë Francës në ndeshjen e parë të Kampionatit Botëror

Karim Benzema thuhet se është në dyshim për ndeshjen hapëse të Francës në Kupën e Botës kundër Australisë në Katar për...

Benzema: Kurrë nuk ndalova së punuari

Karim Benzema ka thënë fjalët e para pasi u shpall fitues i Topit të Artë 2022 nga France Football. Ai është shprehur...

Reali pritet të marrë vendimin e rëndësishëm për Benzeman

Siç bëhet e ditur nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, gjiganti spanjoll, Real Madridi pritet që të marrë një vendim të...

Real vetëm një pikë kundër Osasunës, Benzema humbi penalltinë

Real Madridi ka barazuar kundër Osasuna në Santiago Bernabeu në ndeshjen e xhiros së shtatë të La Ligës spanjolle. Ndeshja përfundoi me...

Ancelotti: Benzema më i miri në botë, ai e meritoi Topin e Artë 

Futbollisti francez Karim Benzema e meriton çmimin për lojtarin më të mirë në botë, sipas trajnerit të tij të Real Madrid. Carlo...