beogradi

“Serbia, ndihmoi me armë Ukrainën”- Beogradi reagon për dokumentet sekrete amerikane

Dokumentet sekrete të Pentagonit tregojnë se Serbia ka dërguar armë në Ukrainë. Kjo lëvizje mund të jetë dhe hapi i parë...

Eksperti Çoçoli: Tirana më e shtrenjtë se Beogradi, 4000 euro/m2 në ish-Bllok

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli thotë se Tirana është kryeqyteti më i shtrenjtë në rajon, madje edhe se Beogradi për apartamente...

Serbia urdhëron ‘gatishmërinë luftarake’ në kufi me Kosovën, deklarata e Vuçiç

Beogradi ka vënë trupat e tij të sigurisë në gatishmëri të lartë pasi tensionet janë përshkallëzuar në kufirin Serbi-Kosovë. Ministri i Brendshëm...

Vuçiç: Barrikadat në Veri nuk i urdhëroi Beogradi

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha se “është i tronditur me deklaratat e disa zyrtarëve evropianë që kanë bërë thirrje për...

Nisin patrullimet në Veri, kreu i EULEX mesazh serbëve që marrin urdhra nga Beogradi

Shefi i Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë, Lars Gunnar Wigemark ka bërë të ditur se rreth...

Borell: Presim përgjigje nga Beogradi dhe Prishtina për propozimin franko-gjerman

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borell, tha sot se në ditët në vijim pritet një përgjigje...

Escobar nga Beogradi: Pres vijim dinamik të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se pret që dialogu midis Kosovës dhe Serbisë për...

Dezinformimi i Beogradit shtyu zbatimin e reciprocitetit, thotë Kurti

Shtyrja e zbatimit të vendimeve për reciprocitet me Serbinë u bë për shkak të fushatës së madhe të dezinformimit që Beogradi...