berat

Berati ndez dritat për festat, Merdani: Mirëpritëm 800 mijë turistë gjatë vitit

Silvi Merdani, drejtoresha e turizmit  në Bashkinë e Beratit është shprehur se qyteti i një mbi një dritareve po pret ndryshe...

Merr flakë automjeti në aksin Berat-Dimal, sapo kishte dalë nga servisi

Një automjet ka marrë flakë pak minuta më parë në aksin Berat-Dimal. Ngjarja ka ndodhur 100 metër larg Rotondos së Damialit dhe...

Iu sekuestruan 56 650 euro dhe 5 monedha ari, arrestohet 31-vjeçari në Berat

Policia e Beratit në "Sundimi i ligjit", me qëllim identifikimin dhe arrestimin e shtetasve të implikuar në veprimtari të ndryshme kriminale...

Gjendet i vdekur në ambientet e Qendrës Rezidenciale të Zhvillimit një 18-vjeçar

Një 18-vjeçar është gjetur mesditën e kësaj të shtune pa shenja jete në Qendrën Rezidenciale të Zhvillimit. Bëhet me dije se i...

EMRI| Në kërkim ndërkombëtar për trafik droge, arrestohet 34-vjeçari në Berat

Një 34-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge dhe si pjesë e një organizate kriminale, është kapur në Berat...

Kapen me lëndë narkotike në makinë, arrestohen 3 persona në Berat

Tre persona janë arrestuar në Berat pasi janë kapur me lëndë narkotike në makinë. Policia bën me dije se në kuadër të...

Zjarr në afërsi të Kishës së ‘Shën Delliu’ në afërsi të Kalasë së Beratit

Zjarr në afërsi të Kishës së Shën Delliu në afërsi të Kalasë së Beratit. Burime bëjnë me dije se forcat e repartit...

Digjen disa rrënjë ullinj në Berat, zjarrfikësit në vendngjarje

Një zjarr ka rënë në një ullishte në fshatin Veleshnjë, Berat. Disa rrënjë ullinj dhe një sipërfaqë e konsiderueshme me shkurre e...

Megaoperacioni “Tempulli”/ Në Berat u arrestuan 4 persona, ja çfarë u sekuestrua

Në kuadër të megaoperacionit policor mbarëkombëtar të koduar “Tempulli”, në qarkun Berat, janë vënë në pranga 4 shtetas. Burime bëjnë me dije...

Avokati: Fëmijët në vendin tonë nuk regjistrohen në klasa ku ka romë

Rreth 3.800 nxënës të komunitetit rom do të studiojnë këtë vit në sistemin parauniversitar. Po ashtu rreth 10 mijë janë pjesë e pakicës egjiptiane. Vetëm në qytetin...

Berat, zjarr në pyllin me pisha në fshatin Sinjë

Një zjarr i madh ka rënë në pyllin me pisha dhe bimësi të dendur në fshatin Sinjë në Berat. Zjarri ka...

Digjitalizimi i kadastrave, të moshuarit në Berat hasin vështirësi me aplikimin

Mbyllja e sporteleve fizike në kadastra, detyroi qytetarët që çdo informacion apo dokument që u nevojitet, të aplikojnë online. Kërkesat për...

Kimioterapia në spitale/ KLSH: Mungon në Lezhë. Medikamentet drejt përfundimit

Shërbimi i kimioterapisë në spitalet rajonale, nuk ka funksionuar si duhet dhe shkak për këtë është bërë mungesa e mjekëve, medikamenteve...

Vjosa Osmani merr titullin “Patroni i Kalasë” në Berat

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka marrë sot në Berat titullin e lartë "Patron i Kalasë". Ajo ka mbërritur...

Përfshihet nga zjarri banesa në Berat, dyshohet për shkëndijë elektrike

Një shkëndijë elektrike është bërë shkak që banesa e 74-vjeçarit Jemin Këmbaci në lagjen "Donika Kastrioti", në Berat të shkrumbohet pjesërisht. Në...

Kapen autorët në Berat, tentuan t’i vënë flakën malit Partizani

Dy persona janë arrestuar në Berat, pasi kanë tentuar t’i vënë flakën pyllit në malin Partizani. Përveç motit të nxehtë që rrezikon...