berisha

Kush do përfaqësojë PD-në në zgjedhje? KAS jep vendimin për ankimimin e Berishës

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ ka rrëzuar kërkesën e bërë nga përfqësuesit ligjor të ish-kryeministri Berisha, për të pezulluar...

“Doktrina e së djathtës”| Berisha: PD vendosi në themel të saj vlerat konservatore

Ish-kryeministri Sali Berisha mori pjesë këtë të mërkurë në konferencën me temë “Doktrina e së djathtës”. Në fjalën e tij Berisha tha...

“Basha e Alibeaj, pengje të Ramës”, Berisha: Janë në lidhje krimi me qeverinë

Sali Berisha prezantoi sot kandidatin për kryetar bashkie në Selenicë të Vlorës. Ai hodhi akuza të ashpra ndaj Lulzim Bashës dhe...

“Dritë jeshile Berishës”, avokati: Do të pezullohet regjistrimi i PD-së me Alibeajn

Përfaqësuesi ligjor i grupimit të Sali Berishës, Franc Nuri tha në një intervistë për Euronews Albania se kanë kundërshtuar regjistrimin të...

Beteja me padi në KQZ, Berisha-Alibeaj ankimojnë në KAS dhe Kolegjin Zgjedhor

Pas Gjykatës dhe Parlamentit, përplasja mes dy grupeve në Partinë Demokratike po vijon në KQZ dhe Kolegjin Zgjedhor. Aktualisht janë tre padi...

Parashikimi i ish-deputetit: Berisha-Meta marrin së bashku më pak se 5 bashki

Ish-deputeti Halit Valteri tha në një intervistë për Euronews Albania se koalicioni i Ilir Metës dhe Sali Berishës nuk fitojnë më...

Berisha ankimon ne Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për të lënë jashtë zgjedhje lokale të 14 majit kanidatët...

Berisha bashkëbisedim me demokratët e Londrës: Rama ka ndërtuar një shtet mafioz

Ish-kryeministri Sali Berisha zhvilloi këtë të shtunë një bashkëbisedim virtual me simpatizantët e Partisë Demokratike në Londër. Në fjalën e tij Berisha...

Berisha: Basha dhe Alibeaj s’kanë lidhje me PD, Rama po i përdor pa mëshirë

Ish-kryeministri Sali Berisha në një deklaratë për mediat të premten, tha se Alibeaj nuk është votuar në asnjë forum të partisë...

Sali Berisha non grata në BE? Borrell: Nuk kemi informacion

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Joseph Borrell tha se nuk ka asnjë informacion për ndonjë shtetas...

Shkarkohet drejtori i burgut të Drenovës

Burime për Euronews Albania konfirmojnë se Altin Gusho, i cili mbante detyrën e drejtorit të IEVP Drenovë prej 2 vitesh, është...

Berisha: Rama në përpëlitjet e fundit! Qytetarët të vendosur të na mbështesin

Ish-kryeministri Sali Berisha mbajti këtë të mërkurë një një takim me deputetët e Partisë Demokratike, pjesë e Rithemelimit. Në fjalën e mbajtur,...

Partia e Lirisë regjistrohet sot si koalicion në KQZ, zbulohen 3 partitë e tjera

Partia e Lirisë pritet të depozitojë sot në KQZ kërkesën për t’u regjistruar si koalicion në zgjedhjet lokale. Burime për Euronews...

A të kanë bërë presion ndërkombëtarët për bashkëpunimin me Berishën? Flet Dule

Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut (PBDNJ), Vangjel Dule tha në “Now me Erla Mëhillin” se koalicioni me...

Berisha zbulon si kanidatët e primareve do të futen në garë në zgjedhjet lokale

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi këtë të hënë se kandidatët e dalë nga primaret do të hyjnë në zgjedhjet lokale në koalicion. Gjatë...

Berisha në Pogradec: Kandidatët tanë nga populli, ata të PS nga klanet kriminale

Ish-kryeministri Sali Berisha prezantoi të dielën kandidatin për Bashkinë Pogradec, Zini Tollozhina, i dalë nga Primaret, për të kandiduar për zgjedhjet...