berishën

Evi Kokalari sfidon Berishën: Lëvizjen Konservatore do ta kthejmë në parti nëse…

Evi Kokalari tha në një intervistë për Euronews Albania se lëvizja konservatore e paralajmëruar prej saj do të kthehet në parti...

“Mua dhe Berishën nuk na blen dot!” Meta ashpërson tonet ndaj kryeministrit

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta mblodhi të shtunën komitetin drejtues prej nga akuzoi kryeministrin Edi Rama si aleat të...

Shehi e Patozi “braktisin” Berishën, LZHK dhe Bindja krijojnë Aleancën Progresiste

Përçarja e opozitës i ka kaluar kufijtë e Partisë Demokratike. Aleatët tradicionalë të kësaj force politike nuk i janë bashkuar asnjë...

Spahiu: Ky është pazari i Ramës për mandatin e katërt dhe garancia për Berishën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama do të marrë një mandat të katërt qeverisës...

Kadilli “godet” Berishën: A vjen ndryshimi nga bilbilat? Ju nuk keni moral

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli tha në emisionin Now në Euronews Albania se mazhoranca aktuale nuk largohet...

Koalicion i ri me Bashën për të asgjësuar Berishën? Spahiu zbulon emrat e partive

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se Lulzim Basha pritet të hyjë në zgjedhjet lokale me një...

“Gërdeci”, gazetari: Provat flagrante që implikojnë direkt Shkëlzen Berishën

Gazetari Adriatik Doçi tha në një intervistë për Euronews Albania se ka prova dhe dokumente që vërtetojnë që Shkëlzen Berisha jo...

Bumçi: 90% e strukturave të PD mbështesin Berishën, 10% fraksionin tjetër  

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Aldo Bumçi tha në një intervistë për Euronews Albania se 90% e strukturave të PD...

Arben Ristani zbërthen Berishën: Pse i duhet revolucioni

Ish-deputeti demokrat Arben Ristani thotë se mënyra e vetme për të rrëzuar qeverinë është revolucioni. Në emisionin Now në Euronews Albania, Ristani...

Si e përzumë Sali Berishën nga lëvizja studentore, rrëfehet ish-studenti i Dhjetorit

Vullnet Spahiu, ish-student i lëvizjes studentore të viteve '90 dhe tregoi se si nisi lëvizja që çoi në rënien e komunizmit. Në...

Kush e rrahu Berishën për të lënë në hije Tiranën? Flet Kreshnik Spahiu

Juristi Kreshnik Spahiu e cilësoi samtin BE-Ballkani Perëndimor si ngjarjen më të rëndësishme politike në Shqipëri këto 32 vjet, që e...

‘As agjent, as i infiltruar’, Rrumbullaku përgënjeshtron Berishën

Kreu i policisë së shtetit, Muhamet Rrubullaku përgënjeshtroi deklaratën e kreut të PD, Sali Berisha se personi që e sulmoi është...

Bardhi sulmon Berishën: S’e njoh si kryetar, me të nuk mundet Rama

Deputeti i Partisë Demokratike Gazment Bardhi thotë pavarësisht se mendimet e tij nuk përputhen me ato të Sali Berishës për mënyrën...

Spartak Braho sulmon Berishën: Ka pasur 9 ministra ish-sigurimsa

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Spartak Braho thotë se Sali Berisha në qeverinë e parë kishte 9 ministra bashkëpunëtorë të ish-Sigurimit të...

Basha bën humor të pavetëdijshëm, thotë gazetari

“Unë nuk kam humbur asnjë garë në jetën time.” Kështu u shpreh Lulzim Basha për gazetarët pas rezultatit të zgjedhjeve të...