berishes

Si e vlerësojnë qytetarët e Tiranës PD-në e Berishës

Barometri në Euronews Albania ka pyetur qytetarët e Tiranës se çfarë mendimi kanë për Partinë Demokratike të drejtuar nga Sali Berisha. Sipas...

“Lironi zyrat”, Alibeaj i kërkon Berishës selinë e demokratëve

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj kërkoi nga Sali Berisha të lirojë selinë e demokratëve, pasi pas vendimit...

Alibeaj-Berishës: T’i çosh demokratët në një logo tjetër, kundër statutit

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj tha pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë dhe mbledhjes së grupit parlamentar...

KQZ hedh shortin, kërkesa e Berishës për logon në dorë të ish-ministrit të tij

Shorti i hedhur mëngjesin e së dielës në KQZ ka caktuar relatorët për ankimimet e Sali Berishës dhe Enkelejd Alibeajt në...

Xhaferaj: Ne degraduam për faj të Berishës, donte vetëm pushtetin e vet brenda PD 

Deputeti i Partisë Demokratike, Ferdinad Xhaferaj ka fajësuar Sali Berishën për gjendjen ku ndodhet sot PD. Xhaferaj tha në emisionin Now në...

Çudit Ferdinand Xhaferaj: Berishës bravo i qoftë, Basha të mos kthehet!

Deputeti i Partisë Demokratike, Ferdinand Xhaferaj, Basha tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk e njeh Lulzim Bashën si...

Vendimi i Këshillit Kombëtar: Kandidatët e Berishës regjistrohen si koalicion

Këshilli Kombëtar i PD vendosi që hyrja në zgjedhjet lokale për kandidatët e dalë nga primaret të bëhet me koalicion. Vendimmarrja për...

Endri Shabani: Revolucioni i Berishës, vazhdim i leksikut të Enver Hoxhës

Endri Shabani, kryetar i nismës Thurje tha në një intervistë për Euroneës Albania se kuptimi i fjalës revolucion po keqpërdoret nga...

Bushati thirrje të fortë Berishës: Futuni në grevë urie, po bëhemi dele të qeverisë

Analisti Andi Bushati i bëri thirrje në emisionin Now në Euronews Albania që të futet në grevë urie kundër qeverisë së...

Balla: E prisnim reagimin e Berishës pas provave të reja të Gërdecit dhe 21 janarit

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla tha në një deklaratë për mediat pas mbylljes së seancës së kuvendit...

“Ti njollose Partinë Demokratike”, Bushati i “përvishet” Sali Berishës

Analisti Andi Bushati debatoi me kreun e PD, Sali Berisha në studion e emisionit Now në Euronews Albania, lidhur me akuzat...

Bushati: Çfarë i thashë Berishës pas 21 janarit dhe rruga e vetme që të shpëtonte

Analisti Andi Bushati tha në emisionin Now në Euronews Albania, se Sali Berisha bëri gjithçka që ngjarja e 21 janarit të...

Spahiu: Dosja non-grata e Berishës u përgatit nga armiku i Soros, Donald Trump

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se dosja non grata e Sali Berishës u përgatit nga administrata...

3 çështjet që mund t’i japin zyrtarisht Sali Berishës logon e PD

Janë 3 çështje të depozituara në Gjykata nga Partia Demokratike që mund ta përmbysin situatën në të cilën gjendet kjo parti. Gazetari...

Sandër Lleshaj: Sulmi ndaj Berishës jo rastësor, dikujt i interesonte

Ish-ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj tha në një intervistë për Euronews Abania se incidenti me kreun e PD është padyshim një...

“Dorëzojeni të gjallë”, Breçani zbulon porosinë e Berishës pasi u sulmua

Erzen Breçani, ish-zyrtar policie tha në emisionin Now në Euronews Albania se vetë Sali Berisha dhe Ilir Meta kanë ndërhyrë që...