berlin

Kurti e Vuçiç për birra pas darkës me Lajçak, pretendon ish-ministri serb

Ish-ministri i Jashtëm serb Vuk Jeremiç ka pretenduar se pas darkës informale në Berlin me të dërguarin e BE Miroslav Lajçak,...

Haxhiu kritik me Kurtin: Del e flet kot, as fjalët e bukura s’i kanë më kuptim

Analisti, Baton Haxhiu thotë se takimet e Kurtit dhe Vuçiçit në Berlin nuk kanë sjellë rezultat. Takimi ishte për të ndihmuar të...

Kurti: Kosova mbështet Procesin e Berlinit, jo iniciativa paralele

Kosova mbështet procesin e Berlinit dhe tregun e përbashkët rajonal që ndodhet brenda BE që është gjithëpërfshirës ndaj nuk mbështesim iniciativa...

Macron në Kiev për uljen e tensioneve Rusi – Ukrainë

Një ditë pas takimit me presidentin rus Putin të hënën, presidenti francez Macron mbërrin në Kiev, në përpjekje për të ulur...

Brenda mendjes së Leonardo da Vinçit

Dy nga pikturat më të famshme të botës janë sjellë në jetë falë teknologjisë së lartë, në një shfaqje në Berlin...