berlinit

Olaf Scholz rikthen Procesin e Berlinit

Kancelari Olaf Scholz rikthen Procesin e Berlinit. Gjatë ditës së djeshme u mbajt takimi i ministrave të Punëve të Brendshme, ndërsa...

Procesi i Berlinit të mos dublohet, Shutz: Qeveria të luftojë korrupsionin

Ballkani i Hapur nuk duhet të dublojë Procesin e Berlinit. Paralajmërimi vjen nga drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Ministrinë e Jashtme...

1 i vdekur nga erërat e forta në Gjermani

Një person ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur si pasojë e erërave të fuqishme që kanë pushtuar veriun dhe...