besart logu

Avokati Logu: Selia e PD e destinuar të shembet, i është njohur pronarëve

Avokati Besart Logu tha në një intervistë për Euronews Albania këtë të enjte se selisë së Partisë Demokratike “i ka dalë...

Pse Berisha doli të fliste për non-gratën britanike? Juristi: Po përgatit terrenin

Juristi Besart Logu ka komentuar daljen për media të ish-kryeministrit Sali Berisha, ku foli për shpalljen e tij ‘non grata’ nga...

“Basha, më shumë vota se ty”| Ndoka debat me Logun: Kam qenë kandidati më i votuar

Ish-deputeti Nard Ndoka dhe avokati Besart Logu ishin të ftuar këtë të enjte në Euronews Albania për të folur rreth garës...

Besart Logu: PD e Berishës gënjen veten, mbushin sallat kot me njerëz

Avokati Besart Logu është shprehur se Partia Demokratike e Sali Berishës gënjen veten kot në lidhje me kandidatët për kryetarë Bashkie. I...

Rikthimi i 8 janarit? Avokati: Berisha në mënyrë demokratike të lëshojë selinë blu

Përfaqësuesi ligjor i PD-së Besart Logu është shprehur se në mënyrë kategorike nuk duhet të përsëritet një 8 janar i dytë. Në...

Avokati: Vendimi i Zhukrit, nul më 3 mars, ishte pjesë e komplotit kundër Bashës

Avokati Besart Logu ka komentuar protestën e 3 marsit e thirrur nga kreu i PD-së Sali Berisha. Në një intervistë për Euroneës...

Avokati replikon me deputeten: Po protestoni për t’i bërë presion gjykatës

Avokati Besart Logu ka replikuar me deputeten Lindita Metalia në lidhje me protestën e 3 marsit. Logu i ftuar në Euronews Albania...

“Nuk tërhiqem po humba zgjedhjet”, Logu tregon se çfarë po paralajmëron Berisha

Avokati Besart Logu komentoi deklaratën e kreut të PD-së Sali Berisha në emisionin ‘Noë” në Euronews Albania, ku tha se edhe...

“Kriset marrëdhënia mes Berishës e Metës”, avokati tregon arsyet

Avokati Besart Logu është shprehur se marrëdhënia mes kreut të PD Sali Berisha dhe kreut të Partisë së Lirisë është krisur. I...

“Efektet e skandalit McGonigal”- avokati: Si ra çmimi i apartamenteve

Avokati Besart Logu bëri me dije se skandali me ish-agjentin e FBI-së Charles McGonigal, në dosjen e të cilit përmendet dhe...

Basha i implikuar në 21 janar? Logu: Audiopërgjimi i montuar, tendencioze si provë

Avokati Besart Logu deklaroi se audiopërgjimi i publikuar së fundmi, për komunikimin në radio të ish kreut të gardës, Ndrea Prendi...

“Hapat që do ndjekë Berisha për Shehun”, Logu: 31-vjeçari përballet me dy akuza

Avokati Besart Logu tha se rruga që do të ndjekë kreu I PD-së Sali Berisha për Gert Shehun, i cili e...

Bashkimi i PD, Logu: Bardhi e ka bërë sfidën. Berisha ka qëndrim të moderuar

Besart Logu në një intervistë për Euronews Albania, foli për bashkimin e Partisë Demokratike. Logu theksoi se Gazment Bardhi dhe Enkelejd Alibeaj,...