Beteja

Beteja brutale në Ukrainë, Zelensky: Po arrijmë rezultate, Rusia po dështon

Kundërofensiva ukrainase ka nisur tashmë dhe betejat që po zhvillohen janë brutale. “Po zhvillohen beteja brutale, por po arrijmë rezultate”, ka...

Tirana me çmimet e apartamenteve më të shtrenjta pas Parisit dhe Beogradit

Temë e emisionit “Money” në Euronews Albania këtë të shtunë, ishin ndërtimet në Tianë dhe rritja e çmimeve për të blerë...

Shefi i Wagner: Beteja për Bahmutin na ka shkaktuar dëme të rënda

Yevgeny Prigozhin, kreu i grupit mercenar rus, Wagner, tha më 29 mars se luftimet për qytetin ukrainas të Bakhmutit kanë shkaktuar...

Përfundon protesta, Berisha nga selia e PD-së: Beteja do të vazhdojë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha mbërriti në selinë blu pas përfundimit të protestës së opozitës, që u zhvillua para godinës...

Beteja për vulën/ Apeli përcaktoi trupën gjykuese, Alibeaj bën lëvizjen e papritur

Në Gjykatën e Apelit u hodh këtë të mërkurë shorti për shqyrtimin e çështjes së vulës së Parisë Demokratike. Shorti caktoi gjyqtaren...

Beteja për komisionerët: Berisha dorëzon kërkesën, Alibeaj afat deri më 29 janar

Përballja në Partinë Demokratike, ashtu siç pritej tashmë është transferuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Këtë të premte, Partia Demokratike e drejtuar...

Beteja për komisionerët e 14 majit, nis përballja e parë në KQZ mes 2 grupeve në PD

29 janari është afati i fundit që Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur për partitë që të dorëzojnë propozimet për komisionerët...

‘Beteja’ finale Kosovë-Serbi, tensionet nuk e favorizojnë Kosovën

Muhamet Hajrullah, kryeredaktor i gazetës Telegraf tha në një intervistë për Euronews Albania se tensioni i krijuar në Veri nuk është...

Beteja për Bakhmutin, ukrainasit mes dy zjarreve; luftojnë për mbijetesë

Dikur ishte i njohur për vreshtat e verës dhe minierat me kripë, por tani çdo gjë është rrafshuar nga bombardimet ruse....