biçikletë

Aksident i rëndë në Berat, makina përplas 68-vjeçarin me biçikletë në vizat e bardha

Një aksident me pasojë plagosen e një 68-vjeçarin është shënuar të shtunën në Berat. Policia tha se ngjarja ndodhi në vendin e...

5-vjeçari përplas me biçikletë një të moshuar, humb jetën 87-vjeçarja

Një fëmijë i cili po mësonte biçikletën përplasi një të moshuar në Milano duke i shkaktuar vdekjen. 5-vjeçari dhe 87-vjeçarja po ecnin...

Aksidentoi qytetarin me biçikletë në Vlorë, arrestohet 43-vjeçari

Një 43-vjeçar është arrestuar pasi të premten duke drejtuar automjetin tip “Peugeot” përplasi një qytetar. 62-vjeçari i cili lëvizte me biçikletë ndodhet...

72-vjeçarja kalon 17 vende me biçikletë, 8 mijë kilometra për një mesazh me rëndësi

Dorothy Hildebrand, një aktiviste 72-vjeçare nga Gjermania bëri me biçikletë 8 mijë kilometra nga Suedia në resortin egjiptian të Sharm el-Sheikh...

Autobusi përplas 39-vjeçarin me biçikletë në Tiranë

Një aksident me pasojë një të plagosur ka ndodhur mbrëmjen e së  enjtes në Tiranë. Policia tha se ngjarja ndodhi në...

Qytetarët pa alternativa transporti në ditën pa makina, thotë eksperti rrugor

Dita e lëvizjes në Tirana pa makina i ka lënë qytetarët pa alternativa transporti. Kështu u shpreh eksperti rrugor Islam Qibini, në...

Plani për kursimin e naftës, nga Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë

Lufta në Ukrainë dhe kriza botërore po shtojnë pasiguritë në botë. Një ndër to është edhe furnizimi i tregut me naftë....