biden

Biden thotë se do të flasë me presidentin kinez “së shpejti”

Presidenti amerikan Joe Biden bëri me dije gjatë takimit me kryeministrin britanik Rishi Sunak në San Diego se ai pret të...

Presidenti Biden, thirrje amerikanëve të kenë besim tek bankat

Presidenti Joe Biden tha të hënën se sistemi financiar amerikan është i sigurt, në një përpjekje për të injektuar besim, pas...

Biden pret Von Der Leyen në Shtëpinë e Bardhë, diskutohet për mineralet kritike

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen u prit ngrohtë nga presidenti Joe Biden në Uashington. Vizita synonte të hapte negociatat...

VIDEO/ Rrëzohet sërish Biden teksa ngjit shkallët e avionit

Mediat e huaja kanë publikuar pamjet e presidentit amerikanë Joe Biden, i cili rrëzohet teksa ngjit shkallët e avionit Air Force...

Këshilltarja shpirtërore e Oprah Winfrey, kush është shkrimtarja që sfidon Joe Biden

Shkrimtarja Marianne Williamson njoftoi zyrtarisht kandidimin për Presidente të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke u bërë demokratja e parë që...

Biden shton mbështetjen për Moldavinë pas rritjes së tensioneve me Rusinë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, u takua në Poloni me homologen e tij moldave, Maia Sandu, në kohën kur...

Biden mesazh Putinit nga Varshava: Demokracia po qëndron në këmbë

Pas vizitës surprizë në Kiev, Biden e shprehu mbështetjen për Ukrainën dhe nga Polonia ku zhvilloi një vizitë zyrtare. Gjatë bisedës në...

Biden flet në krah të Zelenskyt, sirenat e sulmit ajror ‘pushtojnë’ Kievin

Në fjalën e mbajtur gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me presidentin ukrainas Zelensky në Kiev, Presidenti Biden përgëzoi guximin e...

“Do ta fitojmë këtë betejë historike”- Zelensky flet në krah të Biden në Kiev

Në një konferencë të përbashkët me Presidentin amerikan Joe Biden, Zelensky deklaroi nga Kievi, se "bota demokratike" duhet të "fitojë këtë...

Vizita “top secret” e Biden në Kiev, dalin fotot e para në krah të Zelenskyt

Presidenti amerikan Joe Biden ka mbërritur në Kiev këtë të hënë, në një vizitë surprizë dhe të parën në Ukrainë që...

Biden vizitë surprizë në Kiev, e para që nga fillimi i luftës

Presidenti amerikan Joe Biden ka mbërritur në Kiev këtë të hënë, në një vizitë surprizë dhe të parën në Ukrainë që...

Joe Biden thotë se nuk kërkon falje për rrëzimin e balonës kineze

Presidenti amerikan Joe Biden ka thënë se nuk kërkon falje për rrëzimin e një balone të dyshuar spiune kineze në brigjet...

Presidenti Biden letër urimi Osmanit për 15-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Presidenti i Shteteve të Bashkuar atë Amerikës, Joe Biden i ka shkruar një letër urimi presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, me...

“Jo kërcënim madhor”, Biden për balonën kineze: S’i theu dot barrierat e sigurisë

Presidenti amerikan Joe Biden ka deklaruar se nuk beson që balona-spiune kineze që fluturoi mbi Shtetet e Bashkuara të ketë qenë...

Mesazhi i State of the Union, Biden: Gati të përballemi me Kinën

I pritur me ovacione, Joe Biden u shfaq i zjarrtë dhe herë pas here me tone luftarake në fjalimin e tij...

“Do të kujdesemi”- Biden reagon në lidhje me balonën kineze të spiunazhit

Presidenti amerikan Joe Biden ka deklaruar se SHBA-të "do të kujdesen" për balonën spiune kineze, e cila ka fluturuar në të...