bie

Nuk zgjat shumë rritja e euros, monedha evropiane bie sërish

Euro dhe valutat e tjera po e mbyllin javën me një zhvlerësim të ngadaltë. Monedha europiane këmbehet, 108.4 lekë, ku pas...

Bie ndjeshëm vlera e rublës ruse

Rusia i ka hapur të hënën tregjet financiare, duke e tregtuar rublën në shkallën më të ulët në 15 muajt e...

Bie nga automjeti teksa ngarkonte bar, ndërron jetë 22-vjeçari në Konispol

Një 22-vjeçari ka ndërruar jetë aksidentalisht mbrëmjen e së shtunës në fshatin Shëndëlli, Bashkia Konispol. Kristi Doda 22 vjeç ka qenë duke...

Bie numri studentëve, INSTAT: 1/4 të diplomuar në “biznes, administrim dhe ligj”

Numri i të rinjve të diplomuar në universitetet shqiptare është në ulje të vazhdueshme. Raporti i fundit i Institutit të Statistikave ka...

Bie vlera e zyrave, puna nga shtëpia zhvlerëson qendrat tregtare, 80% më lirë

Çmimet e zyrave dhe ndërtesave që përdoren për qëllimet tregtare kanë pësuar ulje në San Francisko. Puna nga shtëpia është arsyeja pse...

Bie nga kati i tretë 54-vjeçarja në Fier

Një grua 54-vjeçare ka rënë nga kati i tretë i pallatit ku banonte. Aktualisht ajo ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Ngjarja...

Bie qeveria e Moldavisë, thellohet kriza politike në ish-republikën sovjetike

"Pas një vit e gjysmë në krye të kësaj qeverie ka ardhur koha të njoftoj dorëheqjen time nga ky post, të...

Bie ashensori me njerëz brenda në pallatin në Tiranë

Dy persona janë plagosur pasi ashensori ku ndodheshin ka rënë për shkak të një defekti. Ngjarja ka ndodhur në Unazë të...

Bie nga kali, humb jetën i moshuari në Kolonjë

Një i moshuar ka humbur jetën të martën në Kolonjë pasi ka rënë nga kali. Sipas informacioneve paraprake bëhet me dije se...

Bie çmimi i naftës, për herë të parë nga lufta në Ukrainë nën 200 lekë

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për karburantet. Nga sot nafta do të shitet me 198 lekë/litri. Benzina do të...

Paundi në ‘rënie të lirë’, tregjet reagojnë negativisht ndaj politikave të qeverisë

Paundi britanik ka vijuar rënien kundrejt dollarit, duke prekur minimumin e 37 viteve të fundit, në një kohë kur tregjet financiare...

Një anëtari të gardës i bie të fikët gjatë fjalimit të Papa Françeskut

Një anëtari të gardës zvicerane i ra të fikët gjatë fjalimit të Papa Françeskut të dielën në Vatikan. Pas një ndërhyrjeje të...

Autobusi i Unazës bie në Lanë, 5 të plagosur

Një autobus i Unazës ka rënë në lumin e Lanës. Ngjarja ka ndodhur në orën 20:10 tek 'Kinema Agimi'. Autobusi është përplasur...