bisedime

A u pajtuan palët sot në Bruksel? Spahiu tregon detajet e takimeve

Analisti Nexhmedin Spahiu komentoi në një intervistë për Euronews Albania takimin mes Miroslav Lajçak dhe kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç,...

Putin: Rusia nuk i kundërshton bisedimet për paqe

Presidenti rus Vladimir Putin, ka thënë se ai nuk e kundërshton idenë e bisedimeve për paqe për çështjen e Ukrainës. Duke folur...

Bie qeveria| Rutte takohet me Mbretin, bisedime për administratën e përkohshme 

Kryeministri holandez Mark Rutte do të takohet me Mbretin Willem-Alexander për të diskutuar një administratë të përkohshme, një ditë pasi qeveria...

Vuçiç paralajmëron bisedime me serbët e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se nga 9 deri më 12 qershor do të zhvillojë bisedime me serbët e Kosovës,...

Rama takon Vuçiç në Moldavi, zbardhen detaje nga biseda

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka publikuar një foto me kryeministrin Edi Rama në takimin e dytë të Komitetit Politik Europian në...

Bisedime për paqen në Sudan, fraksionet ushtarake takohen në Arabinë Saudite

Palët e përfshira në luftë në Sudan nisën bisedimet që synojnë t’i japin fund betejave të ashpra që kanë vrarë disa...

Armenia dhe Azerbajxhani do të mbajnë bisedime për paqe në Uashington

Armenia dhe Azerbajxhani do të zhvillojnë një raund të ri bisedimesh në Uashington të dielën, në përpjekje për të normalizuar marrëdhëniet,...

Merkel: Nuk kisha fuqi për bisedime me Putinin, para luftës në Ukrainë

Ish-kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se ka dashur të organizojë bisedime mes palës evropiane dhe presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, një...

Kremlini konfirmon: Zhvilluam bisedime me SHBA-të në Ankara

Bisedimet mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës u zhvilluan në Ankara të hënën, me iniciativën e amerikanëve. Lajmi u bë...

Erdogan akuzon SHBA-të dhe Perëndimin: Po provokojnë Moskën

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan tha se Turqia është e përkushtuar për një dialog për paqe midis Rusisë dhe Ukrainës. Lideri turk...

Edi Paloka: Grupi i Alibeajt kërkoi eleminimin e primareve dhe strukturave

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edi Paloka thotë se grupimi i deputetit, demokrat, Enkelejd Alibeaj ka kërkuar eleminimin e...

Vijojnë bombardimet në Ukrainë, Kremlini: Të hapur për bisedime

Trupat ruse kanë bombarduar sërish Kharkivin, qytetin më të madh të Ukrainës, si dhe Zaporizhian, kryeqendra e një prej 4 rajoneve...

Nënkryetari i PD-së tregon prapaskenat e bashkimit: Çfarë po ndodh

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi deklaroi se bisedimet me grupin tjetër në këtë forcë politike janë duke përparuar. Në emisionin "Now"...

Macron i bën thirrje Putinit të “kthehet në tryezën e bisedimeve” 

Presidenti francez Emmanuel Macron i bëri thirrje udhëheqësit rus Vladimir Putin të "kthehet në tryezën e bisedimeve" dhe premtoi se Parisi...

Koreja e Jugut kërkon bisedime pas lëshimit të raketave nga Veriu

Bisedimet me Korenë e Veriut nuk duhet të jenë për shfaqje politike, por të kontribuojnë në vendosjen e paqes. Kështu u shpreh...

S’ka bisedime nëse Rusia mban referendume në zonat e pushtuara, thotë Zelenski

Presidenti ukrainas, Volodimir Zelenski deklaroi se nëse Moska mban referendume për bashkimin me Rusinë në zonat e pushtuara të vendit të...