bisedimeve

Rusia kërkon që aneksimet të njihen përpara bisedimeve

Rusia thotë se refuzimi i Perëndimit për të njohur "territoret e reja" të marra nga Ukraina i bën bisedimet e paqes...

Takim RMV – Bullgari në Romë, kryeministrat diskutojnë mosmarrëveshjet

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski ndodhet në një vizitë dyditore në Romë dhe në Vatikan. Ai prit nga Papa Françesku,...