bitcoin

Kriptomonedhat në ditë të vështira, por Bitcoin mbetet nën 20 mijë dollarët

Tregtimi i kriptomonedhave ka treguar shenja stabilizimi në fillim të kësaj jave, ndërsa Bitcoin të martën u shit për herë të...

Gjysma e transaksioneve të Bitcoin të rreme, Forbes: Hapësirë për pastrim parash

Më shumë se gjysma e volumit të tregtimit të Bitcoin janë transaksione potencialisht të rreme dhe maskim për pastrimin e parave. Në...

Parashikimet e Elon Musk për vitin 2022, jo për zemërdobëtit!

Nga kriptovalutat, tek transhumanizmi e humanoidët, Elon Musk ka bërë parashikimet e tij për atë ç’ka gjendet në horizont në vitin...

Rusia do të legalizojë Bitcoin dhe kriptovalutat e tjera për të bërë pagesa

Rusia herët a vonë do të legalizojë kriptovalutat si një mjet pagese, tha të mërkurën Ministri i Industrisë dhe Tregtisë Denis...

Rritet sërish Bitcoin, kap vlerën e mbi 30 mijë dollarëve

Mëngjesin e së hënës, vlera e Bitcoin ra në nën nivelin e 30,000 dollarëve, duke shënuar rënien më të madhe që...

Bie sërish vlera e Bitcoin

Të hënë Bitcoin ra me 1.4%, duke shënuar nivelin më të ulët që nga janari. Bitcoin ra në 33,266 dollarë (31,661,58 €)...

Bitcoin mund të ndihmojë Putinin t’i bëjë bisht sanksioneve

Pas sanksioneve të vendosura nga Perëndimi, Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin mund të marrë në konsideratë avantazhet e kriptomonedhave. Putin, gjatë një...

Sekuestrohet një sasi rekord Bitcoin, me vlerë 5 miliardë dollarë

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka sekuestruar Bitcoin me vlerë më shumë se 5 miliardë dollarë. Kjo është vlera më e lartë e...

Bie vlera e Bitcoin, më e ulëta 6 muajt e fundit

Vlera e Bitcoin ra më shumë se 7% të hënën. Monedha kapi vlerën më të ulët në gjashtë muajt e fundit....